Varixy dolních končetin – křečové žíly vznikají v důsledku zpětného toku krve nedomykavými žilními chlopněmi. Vedou ke stagnaci odkysličené krve a kyselých metabolitů ve tkáních končetiny a výsledkem jsou ischemické změny končetin, zvýšené riziko zánětlivých změn až tvorba kožních defektů – bércových vředů.

Na vzniku bércového vředu se podílí vrozené dispozice (snížená kvalita vaziva žilní stěny) a další rizikové faktory jako sedavé zaměstnání, poloha při práci, těhotenství, hormonální antikoncepce, obezita, kouření aj.

K hlavním příznakům bércového vředu patří pocity tíhy, napětí nebo tlaku v dolních končetinách, bolest, otok, pálení, svědění a noční křeče.

Varixy se vyskytují od lehkých forem žilních metliček až po vyklenuté varikosní žíly s pigmentacemi a dalšími změnami na kůži až v konečné fázi vzniká bércový vřed.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě této diagnózy. 

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Bércový vřed


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x