Parodontitida (paradentóza, parodontóza) vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní, který probíhá zpočátku nenápadně a projevuje se krvácením dásní a citlivostí na dotyk. Pokud se neléčí, tak postupně dochází k ústupu dásní, odhalování zubních krčků, k posunům a uvolňování zubů a jejich ztrátě.

Primární příčinou rozvoje paradontózy je zubní plak a bakterie v něm obsažené. Při nedostatečné ústní hygieně dochází k rozvoji zánětu dásní a vzniku paradontózy (někdy také paradentózy).Rychlejšímu rozvoji může u disponovaných osob napomoci i genetické riziko paradontózy.

Léčba paradontózy je komplexní a dlouhodobá. Základem léčby paradontózy je pečlivá ústní hygiena a odborná péče stomatologa. Léčbu je třeba zahájit co nejdříve a nejlepší je orientovat se na prevenci vzniku onemocnění.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě této diagnózy. 

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Paradontóza


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x