RS (roztroušená skleróza) je zánětlivě degenerativní onemocnění CNS, při kterém dochází k demyelinizačním procesům v CNS a klinické formy onemocnění se člení podle převahy části CNS, která je nejvíce postižená.

Roztroušená skleróza může probíhat opakovaně v nárazovém zhoršení s následnou remisí, nebo se choroba pomalu zhoršuje. Vzácně může mít smrtící průběh, ale také může dojít k vyhasnutí chorobného procesu s trvalým efektem.

Léčba roztroušené sklerózy je pouze symptomatická. Pacient vyžaduje klid, podává se protizánětlivá, analgetická léčba, předchází se infekčním onemocněním, velké psychické a fyzické zátěži, které zhoršují průběh roztroušené sklerózy.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie napomáhá zbavit pacienta některých obtíží spojených s roztroušenou sklerózou a zkvalitnit mu život.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě této diagnózy. 

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x