Na poškození a atrofii optického nervu (šerosleposti) po zánětech, stářím, aterosklerózou, atrofií při glaukomu a ischemickou neuropatií optika se kromě jiného podílí zhoršené cévní zásobení a okysličení a také zánět.

V případech šerosleposti lze jako doplňkovou a udržovací léčbu využít výrazný vasodilatační efekt aplikací nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry, který vede ke zlepšení mikrocirkulaci okysličené krve, zlepšení přísunu živin.

Zvýšený metabolický obrat a protizánětlivý efekt mírní průběh atrofie zrakového nervu (šerosleposti) a pozitivně se projeví i při poruše funkce sítnicových tyčinek u šerosleposti.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě této diagnózy. 

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Atrofie nervus opticus, šeroslepost


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x