Tenisový nebo také golfový loket  je onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu (radiální epicondylus humeru). Přetíženy bývají především svaly natahující zápěstí (extenzory zápěstí) a svaly obracející ruku dlaní vzhůru (supinátory).

Rizikové faktory chronické formy tenisového lokte u sportovců můžeme ovlivnit snížením tréninkové zátěže a kompenzačním cvičením. U těžce fyzicky pracujících může pomoci střídání činnosti v průběhu směny. Onemocnění vede k bolesti až nemožnosti úchopu předmětu do ruky a poklesu svalové síly.

Léčba je dlouhodobá. Možná je jak konzervativní, tak chirurgická péče; klidový režim, ortézy, ledové obklady, analgetika, kortikoidy a při neúspěchu až operační zákrok. V rámci konzervativní léčby hraje nejdůležitější roli fyzioterapie, tedy pulzní magnetoterapie a další.

Pulzní magnetoterapie u této diagnózy pomáhá tlumit bolest a podporuje proces hojení společně s ostatní léčbou. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci k chronickému výskytu a opakovaně se objevují při předčasném zatížení a nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Z tohoto důvodu je vhodné pulzní magnetoterapii aplikovat preventivně i v klidovém stádiu.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě tohoto onemocnění.

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Tenisový loket


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x