Při chronickém útlaku nervů jde o útlaky kořenových nervů (kořenové syndromy) v různých oblastech páteře s vystřelováním bolesti a omezenou  hybností – vertebrogenní algický syndrom. Na rozdíl od akutního stavu jde o trvalé potíže, které se přechodně zmírní nebo naopak zhorší.

Nejčastěji bývá chronický útlak nervů důsledkem degenerativních změn páteře – spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Příčinou chronického útlaku nervů je tlak výhřezu disku nebo osteofytů působících na nervový kořen. Tlakem výhřezu meziobratlové ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy s měnící se propagací bolesti podle lokalizace útlaku. Popisujeme řadu vertebrogenních algických syndromů chronického útlaku nervů – cervikokraniální, cervikovestibulární, cervikobrachiální, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti hrudní páteře, chronické bolesti v bedrech a kříži, SI algický syndrom, kořenové syndromy na dolní končetině, syndrom kaudy equiny.

U vertebrogenních algických syndromů se při chronickém útlaku nervů uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie však nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik se účinek těchto léků na chronický útlak nervů magnetickým polem posiluje. Magnetoterapie se aplikuje u těchto chronických stavů jako úlevová a udržovací terapie, která mírní bolest, zlepšuje pohyblivost a kvalitu života.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě tohoto onemocnění.

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Útlak nervů (chronický)


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x