Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu metabolismus – ovlivnění látkové výměny: Zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace ve tkáních (metabolismu) vede k odplavení metabolitů (detoxikaci) a ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí.

Obrázek: Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Magnetoterapie výrazně urychluje hojení, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon. Je proto využívána k urychlení hojení zlomenin, hojení pseudoartróz (pakloubů), ke zpevnění uvolněných a bolestivých endoprotéz.

Zkušenosti pacientů

Biomag doporučuji vřele všem pacientům, kteří trpí chronickými bolestmi a nemají čas chodit na různé rehabilitace na rehabilitační kliniky, kde používají obdobné přístroje.

Martin Král, Praha 10

Pravidelně navštěvujeme potřebné lékaře a v mezidobí podle potřeby zapínáme přístroj Biomag, na který se můžeme spolehnout, že nám pomůže urychlit hojení a zmírní bolest.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Využití magnetoterapie pro zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny

Vlivem nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie stoupá hladina proteoglykanů v chrupavce až o 22 % (dle Chvojky), což pozitivně ovlivňuje metabolismu (ovlivnění látkové výměny). To umožňuje hojení a regeneraci chrupavky, která je jinak ovlivnitelná pouze těžko a v omezené míře. Zrychlení hojení bylo prokázáno nejen u kostí, ale rovněž u měkkých tkání. Přístroje řady Biomag® pozitivně ovlivňují jak záněty sterilní (revmatická onemocnění), tak záněty mikrobiální a jejich hojení. Indukují zvýšenou fagocytární aktivitu, včetně produkce superoxidu, který potlačuje mikrobiální flóru, ale může být zároveň zdrojem přechodného zhoršení stavu např. revmatiků v průběhu prvních aplikací. Následná aktivace superoxiddismutázy vede ke zklidnění a nástupu hojivých změn. Zvlášť dobré výsledky jsou dosahovány u radikulárních (kořenových) a pseudoradikulárních syndromů (ischiasútlaky nervů z různých příčin). Hojivý, regenerační efekt je souhrnem dalších dílčích efektů a podporuje přirozenou schopnost organizmu hojit a regenerovat.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Regenerace
  • Zánět – protizánětlivý účinek
  • Zlomeniny
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata
  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace
  • Artritidy kloubů

Aplikace magnetoterapie pro zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny

Pro zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag ve frekvenčním rozsahu 36 – 44 Hz aplikujeme lokálně na postižené části těla a dle potřeby kombinujeme s cílenými programy podle jednotlivých diagnóz.

Magnetoterapie a zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie pro zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie pro zlepšení metabolismu – ovlivnění látkové výměny.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x