Migréna a jiné bolesti hlavy a účinky pulzního magnetického pole

Editor: | 5 února 2020

Rainer B. Pelka, Ph.D., Christof Jaenicke, M.D., Joerg Gruenwald, Ph.D., Berlín, Německo

Tato experimentální, placebem kontrolovaná studie hodnotí účinnost čtyřtýdenní léčby migrény a dalších bolestí hlavy pulzním magnetickým polem (16Hz, 5uTs) pomocí malého přístroje. 82 pacientům byla náhodně přidělena aktivní léčba nebo placebo léčba (n= 41). Všichni měli jednu z následujících sedmi diagnóz: migréna, migréna v kombinaci s tenzními bolestmi hlavy, tenzní bolesti hlavy, bolestí hlavy kolem očí, bolesti hlavy spojené s vlivem počasí, posttraumatické bolesti a jiné. Účinnost byla hodnocena na základě délky, intenzity a frekvence migrény a záchvatů bolestí hlavy, stejně jako schopnosti koncentrace. Analyzovány byly informace o 77 pacientech. V aktivní léčebné skupině byla na konci studie všechna hodnocená kritéria podstatně zlepšena (P<0,0001 vs. základna a placebo). 76 % pacientů aktivní léčby zaznamenalo úlevu nebo úplnou úlevu od svých obtíží. Pouze jeden pacient s placebem (2,5 %) pocítil nějakou úlevu, 8 % zaznamenalo lehké zhoršení a 2 % cítila podstatné zhoršení symptomů. Žádné vedlejší účinky nebyly zaregistrovány.

Migréna a jiné bolesti hlavy a účinky magnetoterapie – Vaše dotazy

Zaujaly vás pozitivní účinky magnetoterapie při migréně a bolestech hlavy? Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při migréně a bolestech hlavy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při migréně a bolestech hlavy.

Související diagnóza: Migréna

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)