Omezení symptomů u pacientů s RS

Editor: | 5 února 2020

Omezení symptomů roztroušené sklerózy u pacientů pomocí pulzní magnetoterapie ověřovala na 117 pacientech ve třech amerických zdravotnických zařízeních studie (Lappin et al., 2003), ve které byl sledován především vliv na únavu, křečovitost, kontrolu močového měchýře, náladovost, motoriku, spánek a celkovou kvalitu života.   

Účinky pulzního magnetického pole na symptomy RS byly vyhodnoceny pomocí indexu kvality života (3QLI), indexu mobility, měřítek výkonnosti a MSQLI škál, tedy hodnocení únavy, křečovitosti, kontroly močového měchýře a bolestí souvisejících s náladami, pohybem, spánkem a pracovním zatížením.

Výsledky byly negativní pro kontrolu močového měchýře, smíšené pro křečovitost a pozitivní pro únavu. Je důležité podotknout, že pacienti, kteří brali léky na RS, lépe reagovali na pulzní magnetoterapii.

Naopak pacienti, kteří byli plně odkázáni na vozík, nevykazovali žádné zlepšení. Studie tedy předpokládá, že čím větší je nervové poškození (ztráta myelinu z nervových vláken axonů, tedy větší poškození axonů), tím méně účinnou se terapie stává. Pulzní magnetoterapie je tak nejúčinnější, dokud jsou nervy ještě z větší míry nepoškozené nebo pokud jsou v zánětlivé fázi vývoje mozkových lézí.

Každopádně výsledky této studie jasně ukazují, že expozice slabým pulzním elektromagnetickým polím dokáže zmírnit symptomy RS, a to především únavu a křečovitost, což má pozitivní vliv na celkovou kvalitu života pacientů.

Zdroj: Lappin, M., Lawrie, F., Richards, T., & Kramer, E. (2003). Effects of a pulsed electromagnetic therapy on multiple sclerosis fatigue and quality of life: a double-blind, placebo controlled trial. Alternative Therapies In Health & Medicine, 9(4), 38-48 11p.

Účinky pulzní elektromagnetické terapie na únavu a kvalitu života pacientů s roztroušenou sklerózou: dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie / Effects of a pulsed electromagnetic therapy on multiple sclerosis fatigue and quality of life: a double-blind, placebo controlled trial

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12868251

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x