Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika umělého kyčelního  kloubu: Umělý kyčelní kloub je náhrada kloubu poškozeného opotřebením či úrazem kloubem umělým – nejčastěji s kombinací kovu a plastu. První umělé kyčelní klouby byly využity v padesátých letech. Nejčastěji se operuje kyčelní kloub, operací kolenních kloubů je zhruba o polovinu méně. Vyvíjejí se i náhrady dalších kloubů – ramenních, loketních, hlezenních, ale i kloubů prstů. Indikace pro operaci a implantaci umělého kloubu je IV. stupeň opotřebení kloubu.

Využití magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag indikována před operací, kde zlepšuje vitalitu tkání a po operaci k urychlení hojení a návratu plné hybnosti. Kromě toho se uplatní i při uvolňování endoprotéz na zlepšení stavu kostní tkáně a zpevnění protézy. Podobně je doporučována u všech zlomenin, kde byl použit kovový spojovací materiál – šrouby, dlahy atd. Nedochází zde k tepelnému efektu, k posunu implantátů a nežádoucím účinkům na exponované tkáně.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je rehabilitační metoda, která je plně použitelná i v případě operace kyčelního kloubu – kovové endoprotézy.

Zkušenosti pacientů

Jsem po TEP obou kolen. Magnetoterapie mě také pomáhá, hlavně když si obě nohy pokládám na ten větší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Přístroj používám na endoprotézy v obou kolenech. Kolena mě nebolí, chodím bez holí.

Marie Řeháčková, Vršce

Jsem po operaci levého kyčelního kloubu-totální endoprotéza. Za 3 měsíce od začátku používání magnetoterapie, tj. 6 měsíců od operace kyčle, mohu chodit bez holí, s plným zatížením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Aplikace magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu  doporučujeme aplikace následujícím způsobem. V přípravě k operaci střídáme protibolestivé 4 – 10 Hz a hojivé frekvence 10 – 50 Hz a po operaci aplikujeme převážně hojivé frekvence.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech
  • Křečové žíly
  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)
  • Artróza kolene
  • Patní ostruha
  • Diabetická noha

Magnetoterapie a operace kyčelního kloubu – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.