Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika umělého kyčelního  kloubu: Umělý kyčelní kloub je náhrada kloubu poškozeného opotřebením či úrazem kloubem umělým – nejčastěji s kombinací kovu a plastu. První umělé kyčelní klouby byly využity v padesátých letech. Nejčastěji se operuje kyčelní kloub, operací kolenních kloubů je zhruba o polovinu méně. Vyvíjejí se i náhrady dalších kloubů – ramenních, loketních, hlezenních, ale i kloubů prstů. Indikace pro operaci a implantaci umělého kloubu je IV. stupeň opotřebení kloubu.

Využití magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag indikována před operací, kde zlepšuje vitalitu tkání a po operaci k urychlení hojení a návratu plné hybnosti. Kromě toho se uplatní i při uvolňování endoprotéz na zlepšení stavu kostní tkáně a zpevnění protézy. Podobně je doporučována u všech zlomenin, kde byl použit kovový spojovací materiál – šrouby, dlahy atd. Nedochází zde k tepelnému efektu, k posunu implantátů a nežádoucím účinkům na exponované tkáně.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je rehabilitační metoda, která je plně použitelná i v případě operace kyčelního kloubu – kovové endoprotézy.

Zkušenosti pacientů

Jsem po operaci levého kyčelního kloubu-totální endoprotéza. Za 3 měsíce od začátku používání magnetoterapie, tj. 6 měsíců od operace kyčle, mohu chodit bez holí, s plným zatížením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Jsem po TEP obou kolen. Magnetoterapie mě také pomáhá, hlavně když si obě nohy pokládám na ten větší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Přístroj používám na endoprotézy v obou kolenech. Kolena mě nebolí, chodím bez holí.

Marie Řeháčková, Vršce

Aplikace magnetoterapie při umělém kyčelním kloubu

Před a po operaci kyčelního kloubu  doporučujeme aplikace následujícím způsobem. V přípravě k operaci střídáme protibolestivé 4 – 10 Hz a hojivé frekvence 10 – 50 Hz a po operaci aplikujeme převážně hojivé frekvence.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)
  • Artróza kyčle
  • Křečové žíly
  • Patní ostruha
  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP

Magnetoterapie a operace kyčelního kloubu – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie před a po operaci kyčelního kloubu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.