Osteoartritida, artritida, osteoartróza

Editor: | 25 února 2020

Trpíte bolestmi v kloubech? Bolí vás klouby hlavně při pohybu a jsou ztuhlé při dlouhé době nečinnosti? Osteoartritida, která vás omezí v pohybu a vykonávání běžných činností, může být příčinou těchto potíží.

Osteoartritida - popis diagnózy
Obrázek: Osteoartritida, artritida, osteoartróza

Hledáte řešení osteoartritidy?

Chcete se zbavit bolesti?

Popis osteoartritidy, artritidy a příčiny vzniku

Osteoartróza (nebo také artróza) představuje degenerativní onemocnění postihující klouby. Nejčastěji jsou postiženy klouby rukou, kolen a kyčle.

Onemocnění je spojeno se silnou bolestí. Ta může být trvalá, či přechodná. Častým příznakem je ztuhlost kloubů, která je schopna omezit pohyb v kloubu až na několik hodin. V pokročilých stádiích onemocnění je často vyžadováno operační řešení formou náhrady postižených kloubů.

Ve světovém měřítku je možné hovořit o tom, že onemocnění způsobuje až 20 % všech případů chronických bolestí.

Osteoartritida je nejběžnější formou artritidy (zánětlivé onemocnění kloubu, vedoucí k degenerativním změnám). Ta se projevuje bolestí kloubů nebo bolestivostí při zvýšené námaze a po námaze.

Kloub se při artritidě deformuje a může docházet k jeho rozpadu. Tyto změny vedou k závažnému omezení pohybu postiženého kloubu. Bolesti často reagují na změny počasí, psychiku a celkové zdraví jedince. V období akutní bolesti lidé obvykle pociťují nechutenství, únavu a celkové zvýšení teploty.

Osteoartritida je způsobená opotřebováním kloubů vlivem nadměrného zatěžování.

Na vzniku této formy artritidy se podílí:

 • věk,
 • nadváha,
 • obezita,
 • genetická dispozice,
 • zranění,
 • dlouholeté přetěžování kloubů.

Léčba osteoartritidy, artritidy kloubů – zbavte se bolesti

Základním cílem při léčbě osteoartritidy je zbavit postiženého bolestí. U artritidy je tak léčba založena na mírnění bolesti a zpomalování rozvoje onemocnění.

Jsou využívány farmakologické metody, podává se paracetamol, nebo nesteroidní antirevmatika, při intenzivnější bolesti pak slabé opiáty.

Medikamentózní léčba často není účinná sama o sobě a je nutné léčbu kombinovat se cvičením, především posilováním ve vodě, snížením váhy a aplikovat 3D pulzní terapii.

V pokročilých stádiích onemocnění bývá přikročeno k chirurgickému řešení.

Pro zpomalení rozvoje osteoartritidy, řešení příznaků, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče právě v podobě 3D pulzní terapie Biomag.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, projevům zánětu a horečce.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě osteoartritidy? 

 • Pomáhá tlumit bolesti spojené s osteoartritidou.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Pomáhá zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) u osteoartritidy jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená roce 2012 výzkumným týmem pod vedením I. Moldavana na 70 pacientech potvrzuje, že pulzní terapie (PEMF) je vhodnou doplňkovou léčbou osteoartritidy kolene. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci díky svému analgetickému efektu řešit potíže u osteoartritidy a přispět k fyzickému zdraví pacienta. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x