Osteoartritida, artritida

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu osteoartritida, artritida:Osteoartritida je způsobená opotřebováním kloubů vlivem nadměrného zatěžování. Na vzniku této artritidy se podílí věk, genetické dispozice, pohlaví, nadváha a nadměrné zatěžování, zejména u aktivních sportovců. Osteoartritida(OA) je nejčastější formou artritidy postihující všechny volně pohyblivé klouby, malé – klouby zápěstí, rukou a nohou, velké – kyčelní kloub, kolenní kloub, buď samostatně, nebo více kloubů najednou. Artritidy se projevují bolestí kloubů, nebo bolestivostí při zvýšené námaze a po námaze. Zánět kloubu se může komplikovat ztuhlostí až znehybněním kloubů, zánětem šlach a kloubního pouzdra, svalovou slabostí a atrofii.

Zánětlivá onemocnění kloubů můžeme z praktického hlediska dělit na infekční a neinfekční. K neinfekčním patří dnavá artritidapsoriatická artritida a erozivní artritida u zvýšené funkce příštítných tělísek. Častým neinfekčním podkladem artritidy je autoimunitní proces jako u revmatoidní artritidy (revma) kde neznáme přesnou příčinu vzniku. Liší se od revmatické artritidy, která vzniká jako součást tzv. sterilních následků po bakteriální infekci beta hemolytickým streptokokem skupiny A. Infekční artritidy jsou bakteriální záněty (vyvolané např. streptokoky, borrelii), virovou infekce (herpesvirus, EB virus, virus hepatitidy B, arbovirus). Infekce je do kloubu zanesena buď při otevřeném poranění kloubu, léčebným zákrokem, nebo se infekce může zanést krevní cestou z jiného infekčního ložiska v organismu.

Zkušenosti pacientů

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Využití magnetoterapie při osteoartritidě a artritidě

Při osteoartritidě, resp. artritidě je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických artritid zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Lupénka – psoriáza
  • Alzheimerova demence – Alzheimer
  • Svalová únava
  • Osteoartritida, artritida
  • Revmatismus mimokloubní
  • Vazodilatace – zlepšení prokrvení

Aplikace magnetoterapie při osteoartritidě a artritidě

Při osteoartritidě, resp. artritidě zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení.

Magnetoterapie a osteoartritida, resp. artritida – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při osteoartritidě a artritidě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při osteoartritidě a artritidě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.