Osteoartróza (OA) a klinické účinky pulzního elektromagnetického pole

Editor: | 5 února 2020

Dvojitě zaslepená studie

D. H. Trock, A. J. Bollet, R. H. Dyer Jr., L. P. Fielding, W. K. Miner a R. Markoll, Danbury Hospital, St. Mary´s Hospital, Waterbury, CT, USA

Cíl: Další hodnocení použití PEMF k hojení zlomenin starších více než deset let. Metody: Dvojitě zaslepená randomizovaná studie 27 pacientů s osteoartrózou především kolenního kloubu.

Pacienti byli léčeni PEMF. Léčba se skládala z 18,5 hodin aplikací v průběhu jednoh o měsíce speciálně navrženým bezkontaktním zařízením. Pozorování bylo provede no na šesti klinických proměnných na počátku, v polovině léčby, na konci terapie a o měsíc později. Léčbu dokončilo 25 pacientů. Výsledky: U skupiny s aktivní léčbou bylo zlepšení o 23 až 61 %, zatímco u skupiny pacientů s placebem bylo pozorováno 2% až 18% zlepšení. Žádná toxicita nebyla pozorována.

Závěr: Snížení bolesti a zvýšení funkční výkonnosti pacientů ukazují, že PEMF představuje efektivní způsob zlepšení symptomů u pacientů s osteoartrózou.

Osteoartróza a klinické účinky magnetoterapie – Vaše dotazy

Zaujaly vás pozitivní účinky magnetoterapie při osteoartróze? Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při osteoartróze? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při osteoartróze.

Související diagnóza: Osteoartritida, artritida, osteoartróza

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)