Ostruhy na patách – bolesti

Charakteristika ostruhy na patách: Ostruhy na patách jsou kostěné zpevnění úponů vazů a svalů k patné kosti v plosce nohy nebo vzácněji v úponu Achilovy šlachy. Bolest v oblasti patní kosti vzniká přetížením úponů vazů a svalů mechanických přetížením, špatným obutím či vadným postavením nohy. Při patní ostruze pata bolí v místě ostuhy, plosce nebo na jejím vnitřním okraji, pohyby kotníku nejsou omezeny a nejsou příznaky zánětu a otoku mimo ostruhu na patě.

Vyšetřením pomocí RTG lze vyloučit jiné příčiny bolesti jako úraz, artrózu aj. Prevencí je hlavně správná obuv, péče o nohy – cvičení, masírování, protahování nohou, prstů a korekce vadného postavení nohou správnými protetickymi pomůckami. U sportovců při trvalejších bolestech doporučujeme odborné podologické vyšetření a následnou péči. Léčení u lehčích forem ostruhy na patách – lokální aplikace protizánětlivých krémů, ortopedické pomůcky a rehabilitace. V těžších případech aplikaci akustické rázové vlny. Od ozařování měkkým RTG zářením se postupně upouští.

Zkušenosti pacientů

Těžko popsat všechny problémy, na které přístroj používám, ale hlavně jsem zcela odstranil bolesti pravé paty – ostruha, bolesti loktů a kyčelních kloubů.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Biomag používám na patní ostruhu, v současné době obtíže mizí.

Martin Król, Praha

Vyzkoušela jsem magnetoterapii na klouby i na zánět zubů s vynikajícími výsledky. Manžel na ostruhy na patách, bolest ustoupila. Magnetoterapie má široké uplatnění, cítíme se svěžeji a máme větší chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Využití magnetoterapie při bolestech ostruhy na patách

Při bolestech ostruhy na patách se úspěšně využívá v rámci rehabilitační léčby i nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, která svým protibolestivým, protizánětlivým, protiotokovým a hojivým efektem může pomoci vyřešit lehčí stavy ostruhy na patách. Je dobře využitelná i jako následná léčba po akustické rázové vlně a operaci, kde urychluje hojení.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)
  • Ostruhy na patách – bolesti
  • Diabetická noha
  • Endoprotézy
  • Křečové žíly

Aplikace magnetoterapie při bolestech ostruhy na patách

Při ostruze na patách v akutním stádiu aplikujeme protibolestivé nízké frekvence 4 – 10 Hz a k doléčení a prevenci frekvence 10 – 50 Hz nejlépe pomocí solenoidů.

Magnetoterapie a ostruhy na patách – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ostruhách na patách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ostruhách na patách.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.