Ovlivnění úbytku kostní hmoty

Editor: | 5 února 2020

Ovlivnění úbytku kostní hmoty pulzním elektromagnetickým polem (8 Hz, 2,4 mT) a související mechanismy byly na zvířecím modelu podrobeny bližší analýze v klinické studii (Jing et al., 2011). V této práci se ověřovalo případné využití pulzní magnetoterapie k léčbě osteopenie.

Výsledky, které byly z této studie publikovány potvrdily, že nízkofrekvenční pulzní magnetické pole zvyšuje kvalitu a minerální hustotu kosti.

Dále tato terapie dokáže zastavit zhoršování mikroarchitektury a pevnosti kosti a dokonce celý tento proces zvrátit. Osteopenie je mimo jiné považována za předzvěst osteoporózy.

Pulzní magnetoterapie je proto doporučována nejen k léčbě diabetické osteopenie, ale i jako prevence proti rozvoji osteoporózy a úbytku kostní hmoty.

Zdroj: Jing, D. et al. (2011) The preventive effects of pulsed electromagnetic fields on diabetic bone loss in streptozotocin-treated rats. Osteoporosis International, 22(6), 1885-1895.

Preventivní účinky pulzních elektromagnetických polí na ztrátu kostní hmoty u krys s diabetem vyvolaným streptozotocinem / The preventive effects of pulsed electromagnetic fields on diabetic bone loss in streptozotocin-treated rats

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20976595

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Osteoporóza

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x