Pálení žáhy

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika pálení žáhy: Palení žáhy neboli pyróza vzniká v důsledku tzv. gastroesofageálního refluxu neboli refluxní choroby jícnu. Tato nemoc se objevuje asi u jedné desetiny obyvatelstva. Kyselý žaludeční obsah uniká volně do spodní části jícnu a zase se vrací zpět do žaludku. Žaludeční kyseliny dráždí sliznici jícnu a vyvolávají tak pálení žáhy(pyrózu) – nepříjemný bolestivý pocit pálení za hrudní kostí, který se pohybuje od oblasti žaludku směrem vzhůru až do krku. Pokud je dráždění sliznice jícnu žaludečními kyselinami dlouhodobé, může dojít k jejímu vážnému poškození. Dochází k přeměně vnitřní výstelky drážděného úseku jícnu, ve které může vzniknout vřed i zhoubný nádor. Jednou z příčin poruchy uzávěrového mechanismu může být tzv. hiátová kýla.

Opakované pálení žáhy vyžadují účinnou léčbu refluxní choroby a pravidelné gastroskopické kontroly. Úlevu od pálení žáhy přináší i zvýšená poloha horní poloviny těla při spánku nebo vypití sklenky vlažné vody.

Využití magnetoterapie při pálení žáhy

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag můžeme využít k tlumení spastických bolesti a k podpoře regenerace poškozených sliznic jícnu.

Zkušenosti pacientů

Pravidelně navštěvujeme potřebné lékaře a v mezidobí podle potřeby zapínáme přístroj Biomag, na který se můžeme spolehnout, že nám pomůže urychlit hojení a zmírní bolest.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Spomeniem problémy, ktoré ustúpili – opuch nôh, pálenie záhy, zmenšenie bolesti kĺbov, nedokrvenie mozgu, sivý zákal a zlepšený spánok.

Emília Dzuráková, Bošáca

Aplikace magnetoterapie při pálení žáhy

Při pálení žáhy tlumíme bolest lokálně prostřednictvím programů o frekvenci 4 – 6 Hz a následně pro zlepšení mikrocirkulace a hojení 2 – 25 Hz plochým aplikátorem.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zánět prostaty, BHP
  • Crohnova nemoc (mimo akutní exacerbace)
  • Stav po infekční žloutence
  • Regenerace jater
  • Zácpa
  • Pálení žáhy

Pálení žáhy a magnetoterapie – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při pálení žáhy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při pálení žáhy.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.