Pálení žáhy

Editor: | 2 prosince 2019

Cítíte pálení v hrudi nebo hrdle po jídle? Máte časté říhání až pocit na zvracení? Patrně vás pálí žáha, kdy při přetrvávajících potížích je nejlepší navštívit lékaře.

Pálení žáhy - popis pyrózy
Obrázek: Pálení žáhy

Hledáte řešení pálení žáhy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis pálení žáhy a příčiny vzniku

Pálení žáhy neboli pyróza vzniká v důsledku takzvaného gastroesofageálního refluxu neboli refluxní choroby jícnu.

Objevuje se asi u jedné desetiny obyvatelstva.

Kyselý žaludeční obsah uniká volně do spodní části jícnu a zase se vrací zpět do žaludku. Žaludeční kyseliny dráždí sliznici jícnu a vyvolávají tak pyrózu – nepříjemný bolestivý pocit pálení za hrudní kostí, který se pohybuje od oblasti žaludku směrem vzhůru až do krku. Dochází k němu z pravidla v noci ve spánku nebo po jídle.

Pokud je dráždění sliznice jícnu žaludečními kyselinami dlouhodobé, může dojít k jejímu vážnému poškození. Dochází k přeměně vnitřní výstelky drážděného úseku jícnu, v níž může vzniknout vřed i zhoubný nádor.

Pálení žáhy může být nejčastěji způsobeno výrazně mastnými a tučnými jídly. Dále je časté v těhotenství a u obézních lidí. Jednou z příčin poruchy uzávěrového mechanismu může být hiátová kýla.

Opakované potíže vyžadují účinnou léčbu refluxní choroby a pravidelné gastroskopické kontroly.

Léčba pálení žáhy – zbavte se potíží

Úlevu mohou přinést léky, z nichž většina je běžně dostupných bez receptu. Nejběžněji užívanými jsou antacida, které neutralizují kyselost. Dále léky blokující tvorbu žaludeční kyseliny.

Doporučována je zvýšená poloha horní poloviny těla při spánku nebo vypití sklenky vlažné vody.

Pomoci zmírnit potíže mohou i dietní opatření jako pravidelnost ve stravě, vhodná kombinace potravin, omezení kouření a alkoholu. Je doporučeno dále snížit stresovou zátěž a nastolit celkově zdravý životní styl.

V případě hiátové kýly je nutná operace.

U opakujících se problémů je potřebná léčba k zajištění dlouhodobého řešení.

3D terapie Biomag lze využít k léčbě pálení žáhy, jejím cílem je tlumení spastických bolestí a podpora regenerace sliznic jícnu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Hiátová kýla – jde o vysunutí horní části žaludku trhlinou v bránici nebo jícnovým otvorem do hrudníku.
 • Antacida – léky, které neutralizují žaludeční kyselinu chlorovodíkovou, používají se v případě pálení žáhy, některých forem žaludeční „neurózy“.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě pálení žáhy?

 • Pomáhá tlumit spastické bolesti.
 • Podporuje regeneraci poškozených sliznic jícnu.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů trpících pálením žáhy spočívají zejména v jejím regeneračním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Pravidelně navštěvujeme potřebné lékaře a v mezidobí podle potřeby zapínáme přístroj Biomag, na který se můžeme spolehnout, že nám pomůže urychlit hojení a zmírní bolest.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Spomeniem problémy, ktoré ustúpili – opuch nôh, pálenie záhy, zmenšenie bolesti kĺbov, nedokrvenie mozgu, sivý zákal a zlepšený spánok.

Emília Dzuráková, Bošáca

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x