Paradontóza

Editor: | 23 května 2019

Pokud krvácíte z dásní při čištění zubů nebo při jídle, měli byste zpozornět. Může jít o varovný signál, že na příčině je paradontóza. Jejím neléčením můžete snadno přijít o své zuby.

Paradontóza - popis zánětu dásní
Obrázek: Paradontóza

Hledáte řešení paradontózy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis paradontózy a příčiny vzniku

Paradontóza je zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů (parodontu). Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění a zápach z úst.

Parodontitida (paradentóza, paradontóza) vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní, který probíhá zpočátku nenápadně.

Pokud se neléčí, tak postupně dochází k ústupu dásní, odhalování zubních krčků a kořenů zubů. Mezi dásní a kořenem vznikají různě hluboké kapsy – choboty, které jsou plné mikrobů, zubního kamene a odumřelé tkáně. Nakonec dochází k postupnému uvolňování zubů a jejich ztrátě.

Primární příčinou rozvoje paradontózy je zubní plak a bakterie v něm obsažené.

Nedostatečná ústní hygiena přispívá rozvoji zánětu dásní a vzniku tohoto onemocnění. Rychlejšímu rozvoji může u disponovaných osob napomoci i genetické predispozice. Onemocnění postihuje jedince i v mladém věku.

Léčba paradontózy – zbavte se potíží

Léčba onemocnění je komplexní a dlouhodobá. Je třeba ji zahájit co nejdříve a nejlepší je orientovat se na prevenci vzniku onemocnění.

Základem léčby je pečlivá ústní hygiena a odborná péče stomatologa.

Chirurgické řešení nastává v okamžiku, když kapsy jsou příliš hluboko nebo došlo k velké ztrátě kostěného lůžka.

3D pulzní terapie Biomag optimálně doplňuje komplexní léčbu paradontózy svým protizánětlivých, protiotokovým, hojivým efektem a zmenšuje také sklerotizační a destrukční změny kostní tkáně.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Kostěné lůžko – zubní lůžko, které obklopuje kořen zubu.
 • Parodontální chobot – volný prostor mezi kořenem zubu a dásní, který vzniká v důsledku zánětlivých parodontopatií.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě paradontózy?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Má hojivý efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) na paradontózu jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie jejíž výsledky byly publikovány v Journal of Periodontology potvrzuje vhodnost pulzní terapie (PEMF) jako doplňkové léčby pacientů trpící paradentózou. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag díky svým protizánětlivým, hojivým a protiotokovým efektům může pomoci v léčbě paradontózy.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Vyzkoušela jsem magnetoterapii na klouby i na zánět zubů s vynikajícími výsledky. Manžel na ostruhy na patách, bolest ustoupila. Magnetoterapie má široké uplatnění, cítíme se svěžeji a máme větší chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Biomag vůbec neschováváme, je připravený v křesle. Používali jsme ho při bolestech zad, paradentóze, bolesti ruky po operaci šlachy na prstu.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x