Paradontóza

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika paradontózy (paradentózy): Zánět parodontu (parodontitida) – je chronické zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů. Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění a zápach z úst. Kromě zánětu dásní je častým problémem bolest z poškození zubu, zubního kazu apod.

Cíl aplikace magnetoterapie při paradontóze

Aktivizací tkání vlivem nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dochází k výraznému zlepšení přísunu okysličené krve do postižených dásní a k podpoře hojivých pochodů, k likvidaci otoků, k protizánětlivému efektu a útlumu bolesti. Magnetoterapie vhodně doplňuje komplexní stomatologickou léčbu paradontózy.

Zkušenosti pacientů

Vyzkoušela jsem magnetoterapii na klouby i na zánět zubů s vynikajícími výsledky. Manžel na ostruhy na patách, bolest ustoupila. Magnetoterapie má široké uplatnění, cítíme se svěžeji a máme větší chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Biomag vůbec neschováváme, je připravený v křesle. Používali jsme ho při bolestech zad, paradentóze, bolesti ruky po operaci šlachy na prstu.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

Popis a využití magnetoterapie při paradontóze

Parodontitida (paradentóza, parodontóza) vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní, který probíhá zpočátku nenápadně a projevuje se krvácením dásní a citlivostí na dotyk. Pokud se neléčí, tak postupně dochází k ústupu dásní, odhalování zubních krčků, k posunům a uvolňování zubů a jejich ztrátě. Primární příčinou rozvoje paradontózy je zubní plak a bakterie v něm obsažené. Při nedostatečné ústní hygieně dochází k rozvoji zánětu dásní a vzniku paradontózy (někdy také paradentózy). Rychlejšímu rozvoji může u disponovaných osob napomoci i genetické riziko paradontózy. Léčba paradontózy je komplexní a dlouhodobá. Základem léčby paradontózy je pečlivá ústní hygiena a odborná péče stomatologa. Léčbu je třeba zahájit co nejdříve a nejlepší je orientovat se na prevenci vzniku onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Degenerativní onemocnění mozku, míchy
  • Atrofie nervus opticus, šeroslepost
  • Zánět středního ucha – otitis media
  • Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS
  • Zánět dutin – sinusitida
  • Dětská mozková obrna

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag optimálně doplňuje komplexní léčbu paradontózy svým protizánětlivých, protiotokovým, hojivým efektem a zmenšuje také sklerotizační a destrukční změny kostní tkáně.

Bolesti zubů patří mezi velmi časté obtíže, které jsou způsobeny poškozením zubu (zubní kaz, odlomení kousku zubu), poruchami skloviny, postižením nervů zubu zánětem, postižením měkkých tkání kolem zubu. Bolest se může z místa poškození šířit do dalších oblasti hlavy. Prvotní je odborné stomatologické ošetření.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag poslouží v akutní fázi jako doplnění analgetické léčby a po ošetření ještě k urychlení vstřebávaní otoků, zánětu a hojení. Neaplikujeme při krvácejícím lůžku po extrakci. Přednostně tlumíme bolest aplikací nízkých frekvencí a v období rekonvalescence a při léčbě paradontózy stimulujme hojení vyššími frekvencemi. Vhodný je malý diskový aplikátor (hlavně na akutní bolest) nebo solenoid.

Magnetoterapie a paradontóza (paradentóza) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení paradontózy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při paradontóze.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.