Parkinsonův syndrom

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu parkinsonův syndrom (Parkinson): Parkinsonský syndrom (Parkinson) neboli hypokineticko-rigidní či hypokineticko-hypertonický syndrom patří mezi extrapyramidové syndromy a vzniká při nigrostriatálním deficitu dopaminu, při blokádě dopaminových receptorů či při poškození putamen.
Rozeznáváme primární (Parkinsonova nemoc a jiné neurodegenerativní choroby) a sekundární Parkinsonův syndrom (polékový, vaskulární, toxický, při metabolických onemocněních, u endokrinopatie, posttraumatický, u normotenzního hydrocefalu). Parkinson se projevuje zmenšením rozsahu, zpomalením a ztížením startů pohybů, třesem, poruchou chůze, omezením mimiky tváře, poruchami písma, řeči aj.

Využití magnetoterapie při Parkinsonově syndromu

Při Parkinsonově syndromu je rehabilitační léčba pomocí nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag a způsob aplikace obdobná jako u všech degenerativních onemocnění centrálního nervového systému (např. u roztroušené sklerosy…). Aplikujeme na celou oblast páteře a hlavy denně a opakovaně programy „degenerace CNS“, upřednostňujeme nižší a střední frekvence 2 – 25 Hz k mírnění rigidity a střídáme se stimulačními frekvencemi.

Aplikace magnetoterapie při Parkinsonově syndromu

Při Parkinsonově syndromu aplikujeme denně programy s rozsahem 2-25 a 50-81Hz s vasodilatačním, myorelaxačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

Magnetoterapie a Parkinsonův syndrom – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Parkinsonově syndromu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Parkinsonově syndromu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.