Pásový opar – herpes zoster

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu pásový opar – herpes zoster:Pásový opar (herpes zoster) je infekční onemocnění, jehož původcem je virus varicella-zoster ze skupiny herpetických virů. Infekce probíhá ve dvou fázích. Primoinfekce pásového oparu je typická pro dětský věk a je známá pod názvem plané neštovice. Toto onemocnění se během života vyskytuje pouze jednou. Po dobu primární infekce virus putuje podél senzorického nervu z kůže do příslušného ganglia, kde zůstává v latentní fázi. Replikace (zmnožení) tohoto viru je potlačená buněčnou a humorální imunitou. Druhá fáze onemocnění  pásového oparu nastává při poruše této imunity (zejména buněčné), kdy může dojít k reaktivaci viru.

Virus následně putuje podél nervu do kůže, co je provázeno výsevem vezikul v určitém kožním dermatomu a vzniká pásový opar. Takový stav může nastat v důsledku vyššího věku, stresu, traumatu, imunosupresivní či cytostatické terapie, nádorového onemocnění, imunodefektu či po ozáření. Za normálních okolností dochází v průběhu života k reaktivaci jen jedenkrát. Recidivy herpetu zoster jsou vzácné, mohou však upozorňovat na možnost nádorového onemocnění nebo na AIDS. Typickou lokalizací pásového oparu jsou místa průběhu mezižeberních nervů na hrudníku a dále některé části obličeje kolem první větve trojklanného nervu.

Komplikacemi s pásovým oparem jsou ohroženy osoby, které doposud neprodělali plané neštovice a mohou být poprvé infikováni varicella zoster virem a těhotné ženy mohou kontaktem s nemocným ohrozit plod. Nejobávanější komplikací pásového oparu (herpetu zoster) je postherpetická neuralgie. Léčebně se podávají antivirotika, protizánětlivé masti, vitaminy a léky proti bolesti. Očkovací vakcíny mají úspěšnost především proti těžkým průběhům onemocnění.

Zkušenosti pacientů

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech budete používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit či odstranit.

František Zeman, Semily

Pravidelně navštěvujeme potřebné lékaře a v mezidobí podle potřeby zapínáme přístroj Biomag, na který se můžeme spolehnout, že nám pomůže urychlit hojení a zmírní bolest.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Využití magnetoterapie při pásovém oparu

Jako účinnou prevenci pásového oparu můžeme označit celkové posilování imunity. Součástí péče může být aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, která jednak tlumí bolest, urychluje hojení, regeneraci a celkově stimuluje obranyschopnost.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Přerušení nervu po úrazu – poranění periferního nervu
  • Celulitida
  • Revmatismus mimokloubní
  • Diabetes – cukrovka
  • Magnetizace vody
  • Parkinsonův syndrom

Aplikace magnetoterapie při pásovém oparu

Při pásovém oparu aplikujeme v akutní fázi denně opakovaně protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a v rekonvalescenci 50-81Hz se stimulačním efektem. Aplikujeme na bolestivá místa výsevu a plochý aplikátor na segment páteře.

Magnetoterapie a pásový opar – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při pásovém oparu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při pásovém oparu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.