Pásový opar – herpes zoster

Editor: | 22 dubna 2020

Máte bolesti v oblasti, krku, ramen či trupu? Začíná se objevovat načervenalý pásek malých pupínků? Může jít o pásový opar. Jde o onemocnění, kdy je nutné zajít k lékaři. Můžete tak předejít komplikacím této choroby.

Pásový opar – popis diagnózy
Obrázek: Pásový opar – herpes zoster

Hledáte řešení pásového oparu?

Chcete se zbavit potíží?

Popis pásového oparu a příčiny vzniku

Jde o infekční onemocnění, jehož původcem je virus varicella zoster ze skupiny herpetických virů.

První kontakt s tímto virem se projeví jako plané neštovice typické pro dětský věk. Po jejich vyléčení virus zůstává ukryt v těle. Při poruše imunity (zejména buněčné), může dojít k reaktivaci viru.

Nejdříve se projeví palčivými bolestmi v oblasti krku, ramen a trupu. Po několika dnech se objeví puchýřky ve formě pásku, naplněné tekutinou a mohou být bolestivé.

Spouštěcím mechanismem může být stres, úraz, operace, závažné onemocnění. Rizikovým faktorem je i věk. Pásový opar se běžně vyskytuje po 50. roce věku.

Nejčastěji se vyskytuje na hrudníku, bedrech, obličeji. Může se však rozvinout kdekoli například i na hlavě, v ústech na jazyku, ale i v oku.

Komplikacemi jsou ohroženy osoby, které doposud neprodělaly plané neštovice, pak se onemocnění projeví právě jako plané neštovice, ale v dospělosti s daleko závažnějším průběhem. Dále ženy v těhotenství mohou kontaktem s nemocným ohrozit plod.

Nejobávanější komplikací je postherpetická neuralgie, kdy dlouhodobě přetrvává bolest v postižené oblasti.

Recidivující pásový opar je vzácný, může však upozorňovat na možnost nádorového onemocnění nebo na AIDS.

Léčba pásového oparu – zbavte se potíží

Léčebně se podávají antivirotika, dále protizánětlivé masti, vitaminy a léky proti bolesti.

Důležité je nastolení klidového režimu.

Očkovací vakcíny jsou doporučovány v těch případech, kdy lze očekávat těžký průběh onemocnění.

Za účinnou prevenci pásového oparu můžeme označit očkování, celkové posilování imunity, dostatek spánku a odpočinku, vyvarovat se stresu či nachlazení.

Součástí péče může být aplikace 3D pulzní terapie Biomag. Jejím cílem je tlumit bolest, urychlit hojení, regeneraci a celkově stimulovat obranyschopnost.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Antivirotika – látky s protivirovým působením.
 • Postherpetická neuralgie – bolestivý syndrom postihující pacienty s anamnézou pásového oparu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v pásového oparu?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Urychluje hojení, regeneraci a stimuluje obranyschopnost.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s pásovým oparem spočívají zejména v analgetickém (jinak také protibolestivém), regeneračním a hojivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech budete používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit či odstranit.

František Zeman, Semily

Pravidelně navštěvujeme potřebné lékaře a v mezidobí podle potřeby zapínáme přístroj Biomag, na který se můžeme spolehnout, že nám pomůže urychlit hojení a zmírní bolest.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x