Podpora růstu a obnovy kožní tkáně

Editor: | 5 února 2020

Podpora růstu a obnovy kožní tkáně pomocí aplikace pulzní magnetoterapie. Působení na hlavní kožní buňky (keratinocyty) vysvětluje studie (Vianale et al., 2008), ve které se výzkumný tým zaměřil na mechanizmy podporující buněčný růst v pokožce.

Terapeutické účinky pulzní magnetoterapie způsobily téměř okamžité snížení aktivity proteinového komplexu NF-κB. Naopak u kontrolní skupiny docházelo k snížení aktivity tohoto komplexu postupně a pomalu.

NF-κB je zodpovědný za produkci cytokinů a přežití buňky. Zároveň kontroluje transkripci DNA a podílí se na buněčné reakci na stres, cytokiny (tedy i chemokiny), volné radikály, UV ozáření, oxidované nízkodenzitní lipoproteiny (tedy špatný cholesterol v krvi) a bakteriální a virové antigeny.

Studie zjistila, že pulzní magnetoterapie výrazně zlepšuje růst a obnovu kožní tkáně větší proliferací kožních buněk a zároveň reguluje produkci chemokinů, čímž omezuje zánětlivé procesy.

Zdroj: Vianale, G. et al. (2008) Extremely low frequency electromagnetic field enhances human keratinocyte cell growth and decreases proinflammatory chemokine production. British Journal of Dermatology. 158 (6), 1189–1196.

Extrémně nízkofrekvenční elektromagnetické pole podporuje buněčný růst keratinocytů a snižuje tvorbu prozánětlivého chemokinu / Extremely low frequency electromagnetic field enhances human keratinocyte cell growth and decreases proinflammatory chemokine production

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18410412

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Celulitida

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x