Pomočování u dětí (enuréza)

Editor: | 3 prosince 2019

Je vašemu dítěti víc než 5 let a stále se v noci pomočuje? Podstatné je dítě ničím nestresovat, netrestat jej a zajít k odbornému lékaři. Ten dítě vyšetří a zvolí vhodná opatření pro co nejkratší zbavení se pomočování (enurézy).

Pomočování u dětí - popis enurézy
Obrázek: Pomočování u dětí (enuréza)

Hledáte řešení pomočování?

Chcete se zbavit potíží?

Popis pomočováni u dětí a příčiny vzniku

Jako pomočování (enurézu, latinsky enuresis) označujeme noční mimovolný únik moči u dětí starších 5 let. Většina pomočujících se dětí má normálně fungující močový měchýř a normální průběh spánku, ale neprobudí se, když se močový měchýř naplní a dojde k pomočení.

Takzvanou primární noční enurézu má dítě, které nebylo nikdy v noci suché.

Sekundární noční enuréza je u dětí, u kterých se noční pomočování opět objevilo po delším období suchých nocí (alespoň půl roku). Její příčina bývá psychická (rozvod rodičů, úmrtí v rodině a podobně).

Enuréza je častější u chlapců než u dívek. Dokonce jí trpí 1% dospělých lidí.

Příčinou může být zvýšená produkce moči během spánku, snížená kapacita močového měchýře, potíže s přechodem mezi spánkem a bdělostí či genetická predispozice.

Noční pomočování je stresujícím faktorem, může způsobit vznik psychologických problémů, sociální handicap či pocity méněcennosti.

Máte-li podezření, že vaše dítě trpí enurézou, doporučujeme navštívit lékaře. Ten vyloučí případné závažnější postižení močových cest a vhodně volenou léčbou urychlí odeznívání enurézy.

Léčba pomočování u dětí – zbavte se potíží

Léčba je časové náročná a vyžaduje trpělivý přístup celé rodiny.

Spočívá v režimovém opatření, a to rozložení příjmu tekutin během dne a jeho omezení ve večerních hodinách. Dále je důležitý pravidelný spánek a vymočení se těsně před ulehnutím ke spánku.

Rychlý efekt má lék snižující noční produkci moči (desmopresin).

Další možností je použití enuretického alarmu, který spustí a probudí dítě při močení.

3D terapie Biomag lze využít doplňkově léčbě pomočování u dětí, jejím cílem podpořit celkovou péči protizánětlivým a myorelaxačním působením.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Stopurin – chmelový výtažek z rostliny chmele otáčivého, který pomáhá dětem naučit se ovládat nutkání na močení, nebo se zbavit úniků moči ve spánku (působí přes aromatické výpary výrobku).
 • Inkontinence – stav, kdy dochází k ne-dobrovolného úniku moči, děje se v bdělém stavu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě pomočování u dětí?

 • Působí proti zánětům.
 • Má myorelaxační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě pomočování u dětí jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená Urologickým vědeckým institutem v Soulu potvrzuje, že léčba pomocí pulzní terapie (PEMF) dokáže, jak snížit frekvenci vyprazdňování, tak zvýšit kapacitu močového měchýře. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Měla jsem potíže s močovým měchýřem, tak jsem přístroj začala používat na všechny problémy 3x denně. Teď ho používám jako prevenci tak 2x denně. Jsem s ním spokojená.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech budete používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit či odstranit.

František Zeman, Semily

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x