Tvar pulzů, intenzita a rozmítání

Editor: | 1 května 2019

Frekvence je důležitý parametr pulzní magnetoterapie. Stejně tak tvar pulzů, intenzita a rozmítání. Pokud to přístroj umožňuje, mohou zkušení uživatelé tyto parametry upravovat a kontrolovat.

Ve VOLBĚ INDIVIDUAL je u jednotlivých frekvencí a intenzit uveden tvar pulzu. Ostrý tvar pulzu působí stimulačně (JEHLA, TROJÚHELNÍK), další tvary (OBLÝ, OBDÉLNÍK) působí protibolestivě a uvolňuje spazmy. Rozmítání frekvencí v 3min. sekvencích navozuje plynulé působení požadovaného efektu. Rozmítání frekvencí po pulzu více provokuje organizmus k reakci. Je dobré i k tomu při volbě přihlédnout.

V tomto návodu přednostně uvádíme a doporučujeme frekvenční rozsah programu od 1 do 25 Hz. Frekvence nad 25 Hz (určené pro speciální aplikace) používáme u některých typů postižení, jako jsou např. popáleniny, těžko se hojící fraktury a paklouby. Zároveň doporučujeme vždy v případech, kde místní bolestivost má příčinu v jiném místě, pulzní magnetické pole aplikovat pomocí dvou aplikátorů na obě místa současně.

Individuální účinky a užití magnetoterapie je třeba posuzovat podle konkrétního stavu a reakce jednotlivých pacientů. Při neočekávaných reakcích přerušte aplikace! Pokračovat se doporučuje po kontrole ošetřujícím odborným lékařem na základě jím určeného postupu.

Při použití magnetoterapie jako součásti léčby při ortopedických a podobných obtížích lze u některých osob očekávat dočasné mírné zvýšení citlivosti. Jedná se většinou o tzv. lázeňský syndrom s častým následným výrazným zlepšením stavu. Zde se doporučuje aplikace nepřerušovat, ale pouze na cca 2 až 5 dnů snížit intenzitu aplikace.

Tvar pulzu, intenzita NPMP a rozmítání frekvencí – Vaše dotazy

Zaujaly Vás informace o tvaru pulzu, intenzita magnetického pole a rozmítání frekvencí? Chcete se dozvědět, jak může magnetoterapie pomoci při Vašich obtížích? Kontaktujte nás. Naši odborní poradci Vám ochotně odpovědí na Vaše dotazy.