Tvar pulzů, intenzita a rozmítání

Editor: | 1 května 2019

Frekvence je důležitý parametr pulzní magnetoterapie. Stejně tak tvar pulzů, intenzita a rozmítání. Pokud to přístroj umožňuje, mohou zkušení uživatelé tyto parametry upravovat a kontrolovat.

Ve VOLBĚ INDIVIDUAL je u jednotlivých frekvencí a intenzit uveden tvar pulzu. Ostrý tvar pulzu působí stimulačně (JEHLA, TROJÚHELNÍK), další tvary (OBLÝ, OBDÉLNÍK) působí protibolestivě a uvolňuje spazmy. Rozmítání frekvencí v 3min. sekvencích navozuje plynulé působení požadovaného efektu. Rozmítání frekvencí po pulzu více provokuje organizmus k reakci. Je dobré i k tomu při volbě přihlédnout.

V tomto návodu přednostně uvádíme a doporučujeme frekvenční rozsah programu od 1 do 25 Hz. Frekvence nad 25 Hz (určené pro speciální aplikace) používáme u některých typů postižení, jako jsou např. popáleniny, těžko se hojící fraktury a paklouby. Zároveň doporučujeme vždy v případech, kde místní bolestivost má příčinu v jiném místě, pulzní magnetické pole aplikovat pomocí dvou aplikátorů na obě místa současně.

Individuální účinky a užití magnetoterapie je třeba posuzovat podle konkrétního stavu a reakce jednotlivých pacientů. Při neočekávaných reakcích přerušte aplikace! Pokračovat se doporučuje po kontrole ošetřujícím odborným lékařem na základě jím určeného postupu.

Při použití magnetoterapie jako součásti léčby při ortopedických a podobných obtížích lze u některých osob očekávat dočasné mírné zvýšení citlivosti. Jedná se většinou o tzv. lázeňský syndrom s častým následným výrazným zlepšením stavu. Zde se doporučuje aplikace nepřerušovat, ale pouze na cca 2 až 5 dnů snížit intenzitu aplikace.

Tvar pulzu, intenzita NPMP a rozmítání frekvencí – Vaše dotazy

Zaujaly Vás informace o tvaru pulzu, intenzita magnetického pole a rozmítání frekvencí? Chcete se dozvědět, jak může magnetoterapie pomoci při Vašich obtížích? Kontaktujte nás. Naši odborní poradci Vám ochotně odpovědí na Vaše dotazy.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x