Polarita a frekvence pulzů

Editor: | 1 května 2019

Každé elektromagnetické pole má svou jižní nebo severní polaritu. Elektromagnetické pulzy mají různou frekvenci. Tyto a další parametry například určují efekt spíše tlumící nebo naopak stimulační.

Polarita aplikátorů magnetoterapie Biomag®

Pulzy jedné polarity generované na přístrojích magnetoterapie Biomag® umožňují mít na aplikátorech v určitém místě vždy stejnou polaritu.

Nižší frekvence magnetického pole = 1 až 10 Hz

U nižších frekvencí magnetického pole převládají analgetické a myorelaxační efekty.

Střední frekvence magnetického pole = 10 až 15 Hz

Program přístrojů magnetoterapie Biomag® využívající střední frekvence magnetického pole mají především protizánětlivé efekty vhodné u chronických a degenerativních onemocnění. Dále tyto frekvence působí vasodilatačně, tedy zlepšují prokrvení a proudění mízy apůsobí také protiotokově.

Vyšší frekvence magnetického pole = do 25 Hz

U vyšších frekvencí magnetického pole převládají stimulační efekty k podpoře hojení kostí, poúrazových stavů, popálenin a hojení při akutních onemocněních. Další účinky jsou detoxikační.

Frekvence magnetického pole nad 25 Hz (26 až 81 Hz)

Tyto frekvence magnetického pole používáme v případech, kdy potřebujeme dále zvýšit intenzitu účinku NPMP u některých typů postižení, např. popáleniny, těžko se hojící fraktury a paklouby. Frekvence magnetického pole nad 25 Hz jsou určeny k výraznější podpoře hojení, regeneraci a detoxikaci. Využití vyšších frekvencí je žádoucí konzultovat s lékařem poskytujícím odbornou poradenskou službu pro pulzní magnetoterapii.
Zprostředkování lékařské poradenské služby pro klienty zajišťuje každý autorizovaný prodejce.

 

Vlastnosti magnetického pole a jeho frekvencí na přístrojích magnetoterapie Biomag® – Vaše dotazy

Zaujaly vás vlastnosti magnetického pole a jeho frekvencí na přístrojích magnetoterapie Biomag®? Chcete se dozvědět, jak může magnetoterapie pomoci při Vašich obtížích?
Kontaktujte nás. Naši odborní poradci vám ochotně odpovědí na Vaše dotazy.