Výběr aplikátorů pro pulzní magnetoterapii

Editor: | 5 září 2019

Aplikátory se dělí na tři základní typy: solenoidy, plošné a lokální. Tyto typy pak působí buď více do hloubky, na větší části (plochy) těla nebo lokálně. Typy, které jsou velmi významné, jsou COMBI aplikátory s technologií 3D.

Z aplikátorů, které máme v nabídce k dispozici, volíme vždy nejvhodnější ke konkrétnímu terapeutickému záměru. Zvolený aplikátor přiložíme co nejblíže k povrchu léčené části těla. Některé aplikátory umožňují pomocí pružného pásku fixaci aplikátoru na postiženou část těla. Je dobré v případě potřeby tuto možnost využít, neboť přesným umístěním aplikátoru zvýšíme účinnost aplikace (u aplikátorů-solenoidů, které poskytují prostorové pulzní magnetické pole, postačí léčenou část těla vložit do prostoru solenoidu).

Vhodnost použití aplikátorů

O vhodnosti používání jednotlivých aplikátorů rozhodujeme tak, aby byl na těle umístěn pohodlně, co nejblíže postiženého místa, a se znalostí, zda je třeba léčba směrem do hloubky (solenoid), nebo postačí použití plošného aplikátoru.

Orientační aplikační plán pro aplikace magnetického pole

Níže uvedený popis je orientován na volby frekvencí a dalších parametrů magnetického pole podle léčebných účinků. Slouží pro individuální volbu. Léčebné účinky jsou vedeny na str. 28 – 30. Lze také využít jednodušší nastavení volbu řednastavených parametrů k jednotlivým diagnózám (str. 7 – 12).

Aplikace magnetoterapie a příčiny potíží

Pro vlastní aplikaci musíme znát příčinu potíží. Dle toho zvolíme frekvenci navozující žádaný efekt. Pro kladné ovlivňování mnoha diagnóz a potíží je vhodné navození více efektů postupně nebo střídavě.
Například při potížích se silnými bolestmi nejprve použijeme frekvence navozující analgetický efekt a po odeznění akutních bolestí přejdeme na frekvence navozující hojivý nebo jiný požadovaný výsledný efekt.

Výběr a způsob použití aplikátorů magnetoterapie – Vaše dotazy

Zajímá Vás více o použití a volbě správného aplikátoru? Chcete se dozvědět, jak může magnetoterapie pomoci při Vašich obtížích? Kontaktujte nás!
Naši odborní poradci Vám ochotně odpovědí na Vaše dotazy.