Výběr aplikátorů pro pulzní magnetoterapii

Editor: | 5 září 2019

Aplikátory se dělí na tři základní typy: solenoidy, plošné a lokální. Tyto typy pak působí buď více do hloubky, na větší části (plochy) těla nebo lokálně. Typy, které jsou velmi významné, jsou COMBI aplikátory s technologií 3D.

Z aplikátorů, které máme v nabídce k dispozici, volíme vždy nejvhodnější ke konkrétnímu terapeutickému záměru. Zvolený aplikátor přiložíme co nejblíže k povrchu léčené části těla. Některé aplikátory umožňují pomocí pružného pásku fixaci aplikátoru na postiženou část těla. Je dobré v případě potřeby tuto možnost využít, neboť přesným umístěním aplikátoru zvýšíme účinnost aplikace (u aplikátorů-solenoidů, které poskytují prostorové pulzní magnetické pole, postačí léčenou část těla vložit do prostoru solenoidu).

Vhodnost použití aplikátorů

O vhodnosti používání jednotlivých aplikátorů rozhodujeme tak, aby byl na těle umístěn pohodlně, co nejblíže postiženého místa, a se znalostí, zda je třeba léčba směrem do hloubky (solenoid), nebo postačí použití plošného aplikátoru.

Orientační aplikační plán pro aplikace magnetického pole

Níže uvedený popis je orientován na volby frekvencí a dalších parametrů magnetického pole podle léčebných účinků. Slouží pro individuální volbu. Léčebné účinky jsou vedeny na str. 28 – 30. Lze také využít jednodušší nastavení volbu řednastavených parametrů k jednotlivým diagnózám (str. 7 – 12).

Aplikace magnetoterapie a příčiny potíží

Pro vlastní aplikaci musíme znát příčinu potíží. Dle toho zvolíme frekvenci navozující žádaný efekt. Pro kladné ovlivňování mnoha diagnóz a potíží je vhodné navození více efektů postupně nebo střídavě.
Například při potížích se silnými bolestmi nejprve použijeme frekvence navozující analgetický efekt a po odeznění akutních bolestí přejdeme na frekvence navozující hojivý nebo jiný požadovaný výsledný efekt.

Výběr a způsob použití aplikátorů magnetoterapie – Vaše dotazy

Zajímá Vás více o použití a volbě správného aplikátoru? Chcete se dozvědět, jak může magnetoterapie pomoci při Vašich obtížích? Kontaktujte nás!
Naši odborní poradci Vám ochotně odpovědí na Vaše dotazy.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x