Projevy Bechtěrevovy nemoci v oblasti kyčle

Editor: | 5 února 2020

Projevy Bechtěrevovy nemoci v oblasti kyčle a účinky pulzní magnetoterapie v kombinaci se strečinkovým cvičením byly zkoumány v dvojitě zaslapené, randomizované kontrolované studii (Turan et al., 2014).

Studie se účastnilo 66 pacientů s diagnostikovanou ankylozující spondylitidou (AS), kteří absolvovali cvičení k posílení svalstva v oblasti kyčle. Pulzní magnetoterapie o frekvenci 2 Hz byla ve skutečnosti aplikována pouze u 35 z nich a ani fyzioterapeuti nevěděli u koho konkrétně.

Zhodnocení bolesti při námaze, v klidu, ranní ztuhlosti, únavy, funkčnosti kyčle a dalších ukazatelů proběhlo před začátkem terapie a poté po jednom, třech a šesti měsících.

U skupiny, která absolvovala pulzní magnetoterapii, bylo již v prvním období pozorováno výrazné zmírnění bolesti při namáhání kyčle i celková lepší funkčnost kyčle. Také byla zkrácená doba ranní ztuhlosti svalstva.

Výsledky studie tedy naznačují, že pulzní magnetoterapie může výrazně přispět k úlevě od bolestí kyčlí při rehabilitačním cvičení u pacientů, kteří trpí Bechtěrevovou nemocí.

Zdroj: Turan, Y. et al. (2014) Is magnetotherapy applied to bilateral hips effective in Ankylosing spondylitis patients? A randomized, double-blind, controlled study. Rheumatology International. [Online] 34 (3), 357–365.

Je magnetoterapie aplikovaná na kyčle u pacientů s ankylozující spondylitidou efektivní? Randomizovaná, dvojitě zaslepená, kontrolovaná studie / Is magnetotherapy applied to bilateral hips effective in Ankylosing spondylitis patients? A randomized, double-blind, controlled study

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24399455

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Bechtěrev

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x