Regenerace

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu regenerace: Tento program slouží k urychlení regenerace po fyzické práci a sportu a cílené přípravě před dalším sportovním výkonem. Tím předchází vzniku úrazů a dalšímu poškozování organizmu.

Obrázek: Regenerace

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Cíl aplikace magnetoterapie při regeneraci

Při regeneraci je cílem aplikace magnetoterapie zlepšení přísunu okysličené krve, živin a odstranění kyselých metabolitů, které urychlí proces regenerace a obnovy energetických zásob ve svalu. Tím pomoci vytvořit optimální podmínky pro další fyzický výkon.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag jsme zakoupili pro regeneraci zaměstnanců naší firmy. Své uplatnění má hlavně na bolesti, záněty šlach, namožení, regeneraci, uvolnění, artritidu.

p. Šetek, Pardubice

Asi v polovině dubna 2007 jsem začala s léčbou celulitidy. První efekty se dostavily již po 4-6 zákrocích, pokožka se stala hladší a prohloubení mnohem mělčí, z čehož mám velkou radost, poněvadž vizuální efekt je již viditelný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Přístroj Biomag používám pro každodenní rehabilitaci organizmu a prevenci onemocnění. V případě zranění využívám léčebných programů k rychlému zhojení. Jsem přesvědčen, že mně pomůže prodloužit moji hokejovou kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Význam regenerace

Úrazovost ve sportu je problém jak pro vrcholový sport, tak pro rekreační sport. Jedná se o stav, kdy momentální výkonnost organismu neodpovídá požadovanému výkonu a dojde k selhání tkáně. Pokud je poškození velké, vzniká úraz, pokud jde o menší lokální přetížení, vzniká mikrotrauma. Zevní mírné násilí způsobuje lokální reakci. Trvalé přetěžování vyvolá vnitřní mikrotraumatizace tkáně v důsledku opakovaného zatížení na úrovni maxima bez adekvátní možnosti regenerace. V důsledku přetěžování vznikají v postižených tkáních (svaly, vazy, kosti) mikrotraumata, dystrofické změny se zřetelnou poruchou prokrvení a edém, který zhoršuje celý stav tím, že omezuje prokrvení postižené oblasti a vede k progresi dystrofických změn – trhlinky, rezidua po hematomech, aseptické nekrózy a degenerativní změny pojivové tkáně. Mezi příznaky poškození patří bolest, otok a porucha funkce v postižené oblasti. Později se objevují závažnější příznaky jako deformity kloubů, ruptury šlach apod. K obecným zásadám, které mohou snížit riziko mikrotraumat, patří důsledně léčení a doléčení všechna poranění včetně minimálních mikrotraumat a zařazení regenerace do procesu tréninku i závodění (Kučera).

Regenerace po sportovním zranění je stejně důležitá pro konečný stav léčby jako prvotní ošetření. K nejčastějším sportovním zraněním kromě zlomenin patří vymknutí, vykloubení, výrony, pohmožděniny. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag mírní bolestí, urychluje hojení poškozeného vaziva, urychluje vstřebávání krevních výronů a návrat plné hybnosti.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Diabetes – cukrovka
  • Relaxace
  • Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)
  • Rekonvalescence
  • Celulitida
  • Revmatismus mimokloubní

Využití magnetoterapie při regeneraci

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je optimální rehabilitační metodou, která vede k okamžité vasodilataci, zvýšenému přísunu kyslíku a živin do exponovaných svalů, urychluje vyplavení kyselých metabolitů a přitom tlumí bolest, působí protiotokově a uvolňuje křeče a kontraktury, urychluje léčbu a doléčení úrazů a mikrotraumat a předchází dalšímu poškození. Dnes je magnetoterapie běžnou výbavou většiny sportovních klubů i jednotlivců a výhodou je možnost regenerace v domácích podmínkách.

Aplikace magnetoterapie při regeneraci

Při regeneraci aplikujeme na danou oblast vasodilatační a stimulační frekvence k podpoře regenerace skládacím plochým aplikátorem, nebo solenoidem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Magnetoterapie a regenerace – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při regeneraci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při regeneraci.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x