Rekonvalescence

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu rekonvalescence: Rekonvalescence nebo také zotavování je období mezi vymizením hlavních příznaků nemoci a úplným uzdravením. Během rekonvalescence dochází k úpravě funkcí organizmu poškozených chorobou. Může se jednat buď o obnovu či opravu poškozených tkání, jako např. obnovení energetických zásob tuku či tvorba definitivních jizev po úrazech, nebo o adaptaci organizmu na ztrátu funkce, jako např. adaptace na ztrátu končetiny. Období rekonvalescence je různě dlouhé podle typu poškození a v této době je organizmus stále ještě oslaben a zvýšeně citlivý a vnímavý na další poškozující faktory. Dobu rekonvalescence je vhodné podporou hojení zkrátit na nezbytné minimum a zabránit tak opětovnému onemocnění a urychlit návrat plné funkce.

Využití magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci je zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace ve tkáních základní podmínkou ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí. Přístroje řady Biomag pozitivně ovlivňují jak záněty sterilní (revmatická onemocnění), tak záněty mikrobiální a jejich hojení. Hojivý, regenerační efekt je souhrnem dalších dílčích efektů a podporuje přirozenou schopnost organizmu v rekonvalescenci hojit se a regenerovat.

Zkušenosti pacientů

Jsem 5 let po mozkové cévní příhodě. Následkem mi zůstalo ochrnutí pravé strany těla. Rehabilitací a lázeňskou léčbou zlepšení. Pouze pravá ruka, částečně pravá noha zůstaly méně funkční. Používáním přístroje Biomag mohu prohlásit zlepšení.

Ivan Boreš, Prachatice

Přístroj Biomag používám pro každodenní rehabilitaci organizmu a prevenci onemocnění. V případě zranění využívám léčebných programů k rychlému zhojení. Jsem přesvědčen, že mně pomůže prodloužit moji hokejovou kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Přístroj Biomag jsem si pořídil před více než 13 lety z důvodu rychlejšího uvolnění svalstva po sportovním výkonu, jakož i rychlejší regeneraci po pohybových úrazech. V případě úrazů jsem díky přístroji zkrátil rekonvalescenci.

Jan Šrotíř, Vyškov

Aplikace magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví jak bolest tlumící efekt, tak vasodilatační a hojivý efekt. Následně můžeme pro rekonvalescenci střídat s vyššími stimulačními frekvencemi 36 – 44 Hz. Aplikujeme lokálně na postižené části těla a dle potřeby kombinujeme s cílenými programy podle jednotlivých diagnóz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Klíšťová encefalitida – rekonvalescence
  • Regenerace
  • Medical program
  • Relaxace
  • Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení
  • Celulitida

Magnetoterapie a rekonvalescence – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při rekonvalescenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při rekonvalescenci.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

Vyzkoušet přístroj můžete nyní zdarma

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.