Rekonvalescence

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu rekonvalescence: Rekonvalescence nebo také zotavování je období mezi vymizením hlavních příznaků nemoci a úplným uzdravením. Během rekonvalescence dochází k úpravě funkcí organizmu poškozených chorobou. Může se jednat buď o obnovu či opravu poškozených tkání, jako např. obnovení energetických zásob tuku či tvorba definitivních jizev po úrazech, nebo o adaptaci organizmu na ztrátu funkce, jako např. adaptace na ztrátu končetiny. Období rekonvalescence je různě dlouhé podle typu poškození a v této době je organizmus stále ještě oslaben a zvýšeně citlivý a vnímavý na další poškozující faktory. Dobu rekonvalescence je vhodné podporou hojení zkrátit na nezbytné minimum a zabránit tak opětovnému onemocnění a urychlit návrat plné funkce.

Obrázek: Rekonvalescence

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Využití magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci je zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace ve tkáních základní podmínkou ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí. Přístroje řady Biomag pozitivně ovlivňují jak záněty sterilní (revmatická onemocnění), tak záněty mikrobiální a jejich hojení. Hojivý, regenerační efekt je souhrnem dalších dílčích efektů a podporuje přirozenou schopnost organizmu v rekonvalescenci hojit se a regenerovat.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag jsem si pořídil před více než 13 lety z důvodu rychlejšího uvolnění svalstva po sportovním výkonu, jakož i rychlejší regeneraci po pohybových úrazech. V případě úrazů jsem díky přístroji zkrátil rekonvalescenci.

Jan Šrotíř, Vyškov

Jsem 5 let po mozkové cévní příhodě. Následkem mi zůstalo ochrnutí pravé strany těla. Rehabilitací a lázeňskou léčbou zlepšení. Pouze pravá ruka, částečně pravá noha zůstaly méně funkční. Používáním přístroje Biomag mohu prohlásit zlepšení.

Ivan Boreš, Prachatice

Přístroj Biomag používám pro každodenní rehabilitaci organizmu a prevenci onemocnění. V případě zranění využívám léčebných programů k rychlému zhojení. Jsem přesvědčen, že mně pomůže prodloužit moji hokejovou kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Aplikace magnetoterapie při rekonvalescenci

Při rekonvalescenci aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví jak bolest tlumící efekt, tak vasodilatační a hojivý efekt. Následně můžeme pro rekonvalescenci střídat s vyššími stimulačními frekvencemi 36 – 44 Hz. Aplikujeme lokálně na postižené části těla a dle potřeby kombinujeme s cílenými programy podle jednotlivých diagnóz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)
  • Artrózy kloubů
  • Magnetizace vody
  • Bolesti kloubů
  • Detoxikace organizmu
  • Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení

Magnetoterapie a rekonvalescence – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při rekonvalescenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při rekonvalescenci.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x