Revmatismus mimokloubní

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu mimokloubní revmatismus: Jde o zánětlivá onemocnění měkkých tkání a kloubních pouzder ale i ostatních tkání, kde aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii.

Cíl aplikace magnetoterapie při mimokloubním revmatismu

Při mimokloubním revmatismu je cílem aplikace tlumit zánětlivé projevy a bolest. Dále je cílem vytvářet lepší metabolické podmínky pro hojení, regeneraci a normální funkcí postižených tkání.

Zkušenosti pacientů

V prosinci 1998 mi byla potvrzena rév. artritida II. stupně, dále po úrazu na pravém bérci mi zůstala nekróza a žilní nedostatečnost. Velké bolesti při chůzi i v noci. Po léčbě „Biomagem“se ni noha zahojila, mizely otoky kloubů, bolesti.

Manželé Šmakalovi, Benešov u Prahy

Přístroj používá i můj přítel na revma a dcera na bolesti kloubů. Používáme každý den 1x. Ze své zkušenosti vím, že nám to vždy pomůže, a moc za takovou pomoc děkuji.

Marie Šestáková, Všetaty-Přívory

Mám artrózu 3 stupně, svalový revmatizmus, dnu. Po 5 měsících používání magnetoterapie bolesti v klidu ustoupily a nyní věřím, že budu moci trochu důstojněji žít.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Využití magnetoterapie při mimokloubním revmatismu

Mimokloubní revmatismus zahrnuje řadu bolestivých zánětlivých syndromů pohybové soustavy. U mimokloubního lokalizovaného revmatismu jde o postižení šlach (tendinopatie), šlachové pochvy (tendosynovitidy), úponů šlach a vazů (inzerční tendinopatie), šlachových váčků (burzitidy), svalů (myogelózy) a podkožního a tukového vaziva (fibrozitidy a panikulózy).
Nejčastější etiologii poškození je mikrotraumatizace následkem přetěžování (jednostranná nadměrná dlouhodobá zátěž), kdy může dojít k zánětu s fibrózním hojením aj., poškození bývá též součásti infekčních a autoimunitních systémových onemocnění a také metabolických a endokrinními poruch. Mimokloubní celkový revmatismus (revmatická polymyalgie, temporální artritida, fibromyalgie) – projevují se difusní muskuloskeletální bolestí a ztuhlosti, body citlivými na tlak, bolesti šije, bederní krajiny aj.
Při mimokloubním revmatismu je často zvýšená centrální citlivost a lze vypozorovat vliv stresu, vliv změn počasí, objevují se poruchy spánku, deprese, tenze, chronická únava aj. Regionální bolestivé syndromy s výraznou bolestí při pohybu mohou vést až k irevenzibilním atrofickým změnám s omezením funkce končetiny apod.

Léčebně se při mimokloubním revmatismu využívá cílená pohybová aktivita, jindy klidový režim s odstraněním zátěže a včasně zahájenou rehabilitaci (magnetoterapie, ultrazvuk, tepelné procedury) až k psychoterapii a farmakoterapii (analgetika, NSA, antidepresiva).

U všech druhů poškození se při mimokloubním revmatismu pozitivně uplatní aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag s využitím protibolestivého, myorelaxačního, protizánětlivého a vasodilatačního efektu.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Lymská borelióza
  • Vazodilatace – zlepšení prokrvení
  • Alzheimerova demence – Alzheimer
  • Dna
  • Diabetes – cukrovka
  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace

Aplikace magnetoterapie při mimokloubním revmatismu

Pomocí programu mimokloubní revmatismus aplikujeme lokálně protibolestivé a spasmolytické nižší frekvence a kombinujeme s vasodilatačními a hojivými k doléčování a prevenci ataků onemocnění.

Magnetoterapie a mimokloubní revmatismus – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při mimokloubním revmatismu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při mimokloubním revmatismu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.