Revmatismus mimokloubní

Editor: | 6 listopadu 2020

Trpíte bolestmi, které se objevují spíše mimo klouby či v jejich okolí? Dostavuje se u vás ztuhlost svalů, únava a vyčerpanost? Příčinou může být mimokloubní revmatismus, který je častým důvodem pracovní neschopnosti i snížení kvality života nemocných.

Revmatizmus mimokloubní - popis diagnózy
Obrázek: Revmatismus mimokloubní

Hledáte řešení revmatismu?

Chcete se zbavit bolesti?

Popis mimokloubního revmatismu a příčiny vzniku

Mimokloubní revmatismus je revmatismem měkkých tkání. Zahrnuje řadu bolestivých zánětlivých syndromů pohybové soustavy. Vyznačuje se především bolestí mimokloubního původu.

Postihuje zejména tyto struktury:

 • vazivové obaly,
 • svaly,
 • šlachové pochvy,
 • šlachy a jejich úpony,
 • burzy,
 • kloubní pouzdra,
 • podkožní a tukové vazivo.

Mimokloubní revmatismus se projevuje nejčastěji v okolí kloubů ramen, hrudníku, loktů, zápěstí, prstů, kyčlí, dolních zad, kolen, hlezen a nohou. Nabývá značného množství podob, společným projevem je však bolest.

Při tomto onemocnění je často zvýšená centrální citlivost a lze vypozorovat vliv stresu, změn počasí. Objevují se poruchy spánku, deprese, tenze, chronická únava a další.

Do skupiny mimokloubního revmatismu patří entézopatie. Nejčastěji jde o patní ostruhu, tenisový loket, golfový loket, postižení Achillovy šlachy.

Další formou je fibromyalgie, která představuje chronické nezánětlivé postižení vyznačující se plošnými bolestmi a ztuhlostí.

Příčiny poškození mohou být různé:

 • lokální přetížení,
 • akutní a opakovaná mikrotraumata z opakování stereotypních pohybů.

Mimokloubní revmatismus může být součásti infekčních a autoimunitních systémových onemocnění nebo také metabolických a endokrinními poruch.

Léčba mimokloubního revmatismu  – zbavte se bolesti

Cílem léčby je především zmírnění bolestí a zabránění progrese zánětu. Stěžejní roli hraje včasná a přesná diagnostika onemocnění. 

Jedná se o onemocnění, kterému lze předcházet správným držením těla a ergonomií pracovního i volného času.

Využívá se cílená pohybová aktivita jako je chůze, plavání nebo jízda na kole. Jindy je doporučován klidový režim s odstraněním zátěže.

Důležitá je včasně zahájená rehabilitace v podobě 3D pulzní terapie, ultrazvuku, tepelných procedur. Doporučuje se psychoterapie či farmakoterapie (analgetika, antidepresiva).

3D pulzní terapie Biomag významně pomáhá řešit příznaky mimokloubního revmatismu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Entézopatie – syndrom bolestí úponů.
 • Fibromyalgie – chronické nezánětlivé postižení muskuloskeletálního systému.
 • Ergonomie – obor, který komplexně řeší činnost člověka, jeho vazby s pracovním vybavením a pracovním prostředím.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě mimokloubního revmatismu? 

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům.
 • Uplatňuje se analgetický, myorelaxační a vasodilatační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s mimokloubním revmatismem spočívají zejména v analgetickém (protibolestivém), myorelaxačním a vazodilatačním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroj používá i můj přítel na revma a dcera na bolesti kloubů. Používáme každý den 1x. Ze své zkušenosti vím, že nám to vždy pomůže, a moc za takovou pomoc děkuji.

Marie Šestáková, Všetaty-Přívory

V prosinci 1998 mi byla potvrzena rév. artritida II. stupně, dále po úrazu na pravém bérci mi zůstala nekróza a žilní nedostatečnost. Velké bolesti při chůzi i v noci. Po léčbě „Biomagem“se ni noha zahojila, mizely otoky kloubů, bolesti.

Manželé Šmakalovi, Benešov u Prahy

Mám artrózu 3 stupně, svalový revmatizmus, dnu. Po 5 měsících používání magnetoterapie bolesti v klidu ustoupily a nyní věřím, že budu moci trochu důstojněji žít.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x