Řídnutí kostí vyvolaný diabetem

Editor: | 5 února 2020

Řídnutí kostí vyvolane diabetem. Tento problém řešil na zvířecím modelu vědecký tým J. Zhoua za pomoci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie o frekvenci 8 Hz a intenzitě 3,8 mT. Výsledky jeho studie byly v roce 2015 publikovány ve vědeckém časopise Endocrine.

Diabetes mellitus je čím dál rozšířenější onemocnění, které vyvolává řadu vedlejších problémů včetně osteopenie, což je zrychlený úbytek kostní hmoty, který se také považuje za předzvěst osteoporózy. Diabetická osteopenie zvyšuje u pacientů riziko zlomenin, případně zpomaluje jejich hojení, což má vážný vliv na kvalitu života diabetických pacientů.

Tato studie proto testovala na základě podložených důkazů pozitivních účinků pulzních magnetických polí na metabolismus kostí, zda by nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dokázala zabránit diabetickému úbytku kostní hmoty.

Výsledky ukázaly, že nízkofrekvenční magnetoterapie ovlivňuje hladinu alkalické fosfatázy a minerální hustotu kosti. Zároveň také dokáže zvrátit poškození mikroarchitektury a pevnosti kosti.

Studie proto navrhuje klinickou aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě diabetické osteopenie.

Zdroj: Zhou, J. et al. (2015) Pulsed electromagnetic fields inhibit bone loss in streptozotocin-induced diabetic rats. Endocrine. [Online] 49 (1), 258–266.

Pulzní elektromagnetická pole zastavují ztrátu kostní hmoty u krys s diabetem vyvolaným streptozotocinem / Pulsed electromagnetic fields inhibit bone loss in streptozotocin-induced diabetic rats 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25273319 

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Diabetes – cukrovka

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x