Srovnání čtyř způsobů léčby bolesti čelistního kloubu

Editor: | 5 února 2020

Srovnání čtyř způsobů léčby bolesti čelistního kloubu provedl na 72 pacientech A. Fouda (2014) z Káhirské univerzity v Egyptě. Vedle neinvazivní laserové terapie, terapie suchou jehlou a injekční aplikace anestetik byla testována i účinnost nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Dysfunkční myofasciální syndrom a s tím související bolest čelistního kloubu je nejčastěji pociťovaná bolest v obličejové části, která je způsobena citlivostí žvýkacích svalů v tzv. spouštěcích bodech a má za následek omezení otevírání úst. Lékařský tým se pokusil během čtyř týdnů ovlivnit tyto spouštěcí body čtyřmi na sobě nezávislými terapiemi a určit tak nejúčinnější léčbu.

U první skupiny pacientů byla třikrát týdně aplikována neinvazivní laserová terapie. Druhá skupina podstupovala třikrát týdně terapii suchou jehlou. U třetí skupiny bylo do každého spouštěcího bodu třikrát týdně injekčně vpraveno 0,5 ml 3% anestetika mepivakainu. Čtvrtá skupina třikrát týdně absolvovala nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii.

Z výsledků vyplynulo, že nejúčinnější léčbou bolesti čelistního kloubu je právě pulzní magnetoterapie.

Analgetické účinky nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie se ukázaly jako nejspolehlivější na zmírnění bolesti v obličejové části a vůbec nejvýraznější zlepšení zaznamenali pacienti trpící poruchou čelistního kloubu. Například v kombinaci s artrocentézou, což je téměř neinvazivní výplach kloubu, je tak podle této studie pulzní magnetoterapie skvělým komplexním léčebným řešením.

Zdroj: Fouda, A. (2014) Comparison between four treatment modalities for active myofascial triggers points. Plastic and Aesthetic Reaserch. 1 (1), 21-28.

Srovnání mezi čtyřmi způsoby léčby aktivních myofasciálních spouštěcích bodů / Comparison between four treatment modalities for active myofascial triggers points

http://parjournal.net/article/view/27

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Bolesti kloubů

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x