Stavy po cévní mozkové příhodě

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika cévní mozkové příhody (CMP)Cévní mozková příhoda je náhle vzniklá mozková porucha, většinou ložisková, která je způsobená poruchou mozkové cirkulace z ischemické příčiny, hemoragické, intracerebrální a subarachnoidální příčiny.

Podle průběhu dělíme cévní mozkové příhody na tranzitorní s odezněním do 24 hodin (je varovným signálem), reverzibilní, která trvá od 24 do 14 dnů, a poté odeznívá, (může zanechat malý funkční deficit), progredující, která vzniká pokračující trombózou se selháváním kompenzačních mechanismů mozkové cirkulace a dokončenou cévní mozkovou příhodu s ireversibilním ložiskovým postižením a s trvalým funkčním deficitem. Léčba cévní mozkové příhody v akutním stádiu je zaměřená na udržení vitálních funkcí, protiedémovou terapii, případnou trombolytickou a normalizaci krevního tlaku. Po zvládnutí akutní cévní mozkové příhody fáze se zahájí rehabilitace.

Využití magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

V rámci včasné rehabilitace (většinou po propuštění pacienta z hospitalizace po zvládnutí akutního stádia) lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag, která svým vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry významně zlepší mikrocirkulaci, přísun kyslíku a živin do postižených oblastí mozku a působí zároveň protiotokově. Tím zlepší metabolické podmínky pro normální funkci nervových buněk a podpoří další pohybovou a jinou rehabilitaci po cévní mozkové příhodě.

Zkušenosti pacientů

Jsem 5 let po mozkové cévní příhodě. Následkem mi zůstalo ochrnutí pravé strany těla. Rehabilitací a lázeňskou léčbou zlepšení. Pouze pravá ruka, částečně pravá noha zůstaly méně funkční. Používáním přístroje Biomag mohu prohlásit zlepšení.

Ivan Boreš, Prachatice

Jako masér doporučuji magnetoterapii svým klientům. Vynikající výsledky jsou u zádového svalstva, které je ztuhlé nachlazením, průvany. Dále u kojenců s dětskou mozkovou obrnou, u stavů po cévních mozkových příhodách, zmrzlých ramen …

Lenka Vidurková, Vracov

Môj manžel bol po silnej mozgovej príhode vo vážnom stave. Pristroj si veľmi obľúbil, denne používal a stav sa mu zlepšoval.

Mária Krištofová, Proč

Aplikace magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

Při stavech po cévní mozkové příhodě aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví spasmolytický a vasodilatační efekt. Aplikujeme solenoidem na hlavu a případně plochým aplikátorem na oblast krční páteře.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zánět dutin – sinusitida
  • Zánět středního ucha – otitis media
  • Bolesti trojklanného nervu
  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS
  • Atrofie nervus opticus, šeroslepost

Magnetoterapie a stavy po cévní mozkové příhodě – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.