Stavy po cévní mozkové příhodě

Editor: | 11 listopadu 2019

Máte ochablou či znecitlivělou tvář, ruku nebo nohu? Nejste schopni normálně artikulovat, ztrácíte rovnováhu? Může jít o mozkovou mrtvici, u které lidé příznaky často podcení. Včasné rozpoznání, první pomoc a okamžitý transport do nemocnice může postiženému zachránit nejen život, ale také schopnost pohybu a mluvení.

Cévní mozková příhoda - popis diagnózy
Obrázek: Stavy po cévní mozkové příhodě

Hledáte řešení mozkové příhody?

Chcete se zbavit potíží?

Popis cévní mozkové příhody a příčiny vzniku

Cévní mozková příhoda (CMP, ictus, iktus, mozková mrtvice nebo také mozkový infarkt) je náhle vzniklé poškození mozku. Podle mechanismu vzniku se dělí na cévní mozkovou příhodu ischemickou a hemoragickou.

Ischemická cévní mozková příhoda vzniká následkem uzávěru mozkové tepny. K tomu dochází na podkladě trombózy nebo embolie.

Hemoragická cévní mozková příhoda vzniká na podkladě krvácení z mozkové cévy.

Vždy jde o akutní stav, který vyžaduje neodkladnou lékařskou pomoc. Onemocnění patří mezi nejčastější příčiny úmrtnosti na světě.

K projevům patří slabost až ochrnutí jedné strany těla, náhlé potíže s viděním, silná bolest hlavy, potíže s mluvením, potíže s porozuměním řeči a další.

Snadná pomůcka pro rozpoznání základních příznaků je FAST test. Jde o zkratku anglických slov Face (projevy na obličeji – například pokleslý koutek), Arm (paže – neschopnost udržet předmět), Speech (řeč – neschopnost mluvit), Time (čas – značí, co nejrychlejší transport do nemocnice).

Mezi rizikové faktory vzniku patří:

 • vysoký krevní tlak,
 • nedostatek pohybu,
 • zvýšená hladina cholesterolu,
 • kouření,
 • cukrovka,
 • nadváha.

Léčba cévní mozkové příhody – zbavte se potíží

Léčba cévní mozkové příhody v akutním stádiu je zaměřená na udržení vitálních funkcí, protiedémovou terapii, případnou trombolytickou léčbu a normalizaci krevního tlaku.

Po stabilizaci životních funkcí je zahájena rehabilitace. Postupuje se od rehabilitačního ošetřování přes pasivní rehabilitaci k aktivnímu cvičení.

Do rehabilitačního procesu vedle fyzioterapeuta se zapojuje též logoped a ergoterapeut.

Vhodnou metodou, jak předejít mozkové mrtvici, je pravidelné cvičení, omezení tuků, cukrů a alkoholu.

V rámci rehabilitace hraje významnou roli 3D pulzní terapie Biomag, která pomáhá řešit potíže spojené s cévní mozkovou příhodou. Jejím cílem je zlepšit metabolické podmínky pro normální funkci nervových buněk a podpořit další pohybovou a jinou rehabilitaci.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Ergoterapie – metoda léčby a rehabilitace nemocných pomocí vykonávání přiměřené práce, která umožňuje zlepšit jejich fyzický i psychický stav a poskytuje i sociální uplatnění.
 • Trombóza – děj, při kterém dochází ke sražení krve za vzniku trombu.
 • Embolie – vmetení, zaklínění vmetku (embolu) v cévách vedoucí k jejich ucpání a následné nedokrevnosti (ischemii) příslušné části těla (mozek, plíce, končetina).

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě cévní mozkové příhody?

 • Svým vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry významně pomáhá zlepšovat mikrocirkulaci.
 • Zajišťuje přísun kyslíku a živin do postižených oblastí mozku.
 • Působí proti otokům.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů po cévní mozkové příhodě spočívají zejména v jejím vazodilatačním a hojivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Jako masér doporučuji magnetoterapii svým klientům. Vynikající výsledky jsou u zádového svalstva, které je ztuhlé nachlazením, průvany. Dále u kojenců s dětskou mozkovou obrnou, u stavů po cévních mozkových příhodách, zmrzlých ramen …

Lenka Vidurková, Vracov

Môj manžel bol po silnej mozgovej príhode vo vážnom stave. Pristroj si veľmi obľúbil, denne používal a stav sa mu zlepšoval.

Mária Krištofová, Proč

Jsem 5 let po mozkové cévní příhodě. Následkem mi zůstalo ochrnutí pravé strany těla. Rehabilitací a lázeňskou léčbou zlepšení. Pouze pravá ruka, částečně pravá noha zůstaly méně funkční. Používáním přístroje Biomag mohu prohlásit zlepšení.

Ivan Boreš, Prachatice

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x