Stavy po cévní mozkové příhodě

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika cévní mozkové příhody (CMP)Cévní mozková příhoda je náhle vzniklá mozková porucha, většinou ložisková, která je způsobená poruchou mozkové cirkulace z ischemické příčiny, hemoragické, intracerebrální a subarachnoidální příčiny.

Podle průběhu dělíme cévní mozkové příhody na tranzitorní s odezněním do 24 hodin (je varovným signálem), reverzibilní, která trvá od 24 do 14 dnů, a poté odeznívá, (může zanechat malý funkční deficit), progredující, která vzniká pokračující trombózou se selháváním kompenzačních mechanismů mozkové cirkulace a dokončenou cévní mozkovou příhodu s ireversibilním ložiskovým postižením a s trvalým funkčním deficitem. Léčba cévní mozkové příhody v akutním stádiu je zaměřená na udržení vitálních funkcí, protiedémovou terapii, případnou trombolytickou a normalizaci krevního tlaku. Po zvládnutí akutní cévní mozkové příhody fáze se zahájí rehabilitace.

Využití magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

V rámci včasné rehabilitace (většinou po propuštění pacienta z hospitalizace po zvládnutí akutního stádia) lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag, která svým vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry významně zlepší mikrocirkulaci, přísun kyslíku a živin do postižených oblastí mozku a působí zároveň protiotokově. Tím zlepší metabolické podmínky pro normální funkci nervových buněk a podpoří další pohybovou a jinou rehabilitaci po cévní mozkové příhodě.

Zkušenosti pacientů

Jsem 5 let po mozkové cévní příhodě. Následkem mi zůstalo ochrnutí pravé strany těla. Rehabilitací a lázeňskou léčbou zlepšení. Pouze pravá ruka, částečně pravá noha zůstaly méně funkční. Používáním přístroje Biomag mohu prohlásit zlepšení.

Ivan Boreš, Prachatice

Môj manžel bol po silnej mozgovej príhode vo vážnom stave. Pristroj si veľmi obľúbil, denne používal a stav sa mu zlepšoval.

Mária Krištofová, Proč

Jako masér doporučuji magnetoterapii svým klientům. Vynikající výsledky jsou u zádového svalstva, které je ztuhlé nachlazením, průvany. Dále u kojenců s dětskou mozkovou obrnou, u stavů po cévních mozkových příhodách, zmrzlých ramen …

Lenka Vidurková, Vracov

Aplikace magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě

Při stavech po cévní mozkové příhodě aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví spasmolytický a vasodilatační efekt. Aplikujeme solenoidem na hlavu a případně plochým aplikátorem na oblast krční páteře.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Degenerativní onemocnění mozku, míchy
  • Dětská mozková obrna
  • Menierův syndrom a nemoc
  • Bolesti hlavy
  • Glaukom (zelený zákal)
  • Hypothyreosa – snížená funkce štítné žlázy

Magnetoterapie a stavy po cévní mozkové příhodě – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při stavech po cévní mozkové příhodě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.