Stimulace svalů a rozvoj svalové síly

Editor: | 5 února 2020

Stimulace svalů a rozvoj svalové síly vlivem nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole byly na 18 dobrovolnících nově testovány ruským týmem R. M. Gorodnicheva a výsledky byly publikovány v jejich studii v roce 2014.

Muži, kteří se zúčastnili experimentu, byli náhodně, ale s poměrnou svalovou silou, rozděleny do experimentální a kontrolní skupiny. Obě skupiny absolvovaly desetidenní cvičení plantární flexe chodidel (postavení se na špičky), ale jen v experimentální skupině byly lýtkové svaly, (specificky gastroknemius), při jejich kontrakcích vystaveny působení nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole.

Síla kroutivého momentu chodidla, jinými slovy síla, kterou dobrovolník vydával do chodidel při stavění se na špičky, se v průměru výrazně zvýšila po desetidenním tréninku u experimentální skupiny, a to o 24%. V kontrolní skupině k výrazné změně nedošlo.

Výsledky tohoto experimentu tedy potvrzují, že nízkofrekvenční pulzní magnetické pole stimuluje svaly až do takové míry, že dochází k většímu rozvoji síly u člověka.

Zdroj: Gorodnichev, R. et al. (2014) The effect of electromagnetic stimulation on the parameters of muscular strength. Human Physiology. 40 (1), 65–69.

Vliv elektromagnetické stimulace na parametry svalové síly / The effect of electromagnetic stimulation on the parameters of muscular strength 
http://link.springer.com/article/10.1134%2FS0362119713040051 

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Svalová únava

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x