Svalová únava

Editor: | 27. června 2019
Svalová únava – popis diagnózy
Obrázek: Svalová únava

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakteristika programu svalová únava: Únava svalů po tréninku, po těžké fyzické práci a při stavech vyčerpanosti omezuje další fyzické aktivity a při nedostatečné regeneraci vede k mikrotraumatům a chronickému poškození.

Cíl aplikace magnetoterapie při svalové únavě

Cílem aplikace při svalové únavě je zmírnit bolest a vytvořit metabolické podmínky pro urychlenou regeneraci svalů.

Popis svalové únavy

Sval pro svou práci vyžaduje dodávku kyslíku a je limitován stavem energetických zásob glykogenu. V případě zvýšení intenzity aerobní zátěže, která vyžaduje větší dodávku kyslíku, než je transportní systém schopen zajistit, přechází pracující svalová tkáň na anaerobní způsob získávání energie. Dochází k nadprodukci laktátu a rozvoji metabolické acidózy. Laktát snižuje mobilizaci tukových rezerv a vede k většímu uplatnění glykogenu jako zdroje energie. Limitujícím faktorem je pak kritický pokles glykogenových zásob a následující hypoglykemie především v CNS. Důsledkem je pokles glykolýzy se snížením tvorby ATP a CP. Acidóza zhoršuje podmínky pro vznik a vedení svalových potenciálů, zhoršuje kontraktilitu svalstva. Pak mluvíme o fyziologické svalové únavě, kterou pociťujeme jako tíhu, slabost, případně bolest nebo ztuhnutí kosterních svalů. Unavené, vyčerpané svaly mají sklon ke třesu a křečím. Při svalové únavě se projevuje pokles svalové síly, ztráta rychlosti a jemné koordinace pohybů (Nauza). Při opakované pohybové činnosti, kdy přestávky nejsou dostatečné k tomu, aby nastalo plné zotavení, nastává akutní patologická únava (Máček, Vávra), která může končit selháním krevního oběhu a smrtí a u chronické patologické únavy může vést ke zmenšení a atrofii svalových vláken, která jsou nahrazována vazivovou tkání.

Využití magnetoterapie při svalové únavě

Při svalové únavě je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag optimální rehabilitační metodou, která vede k okamžité vasodilataci, zvýšenému přísunu kyslíku a živin do exponovaných svalů, urychluje vyplavení kyselých metabolitů a přitom tlumí bolest a uvolňuje křeče a kontraktury. Tím dochází ke snížení svalové únavy. Aplikujeme na danou oblast vasodilatační a stimulační frekvence k podpoře regenerace plochým aplikátorem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroje Biomag bych doporučila sportovcům. V kombinaci s dalšími rehabilitačními prostředky lze pulzních magnetických polí velice účinně využívat jak k prevenci, tak i k léčbě obtíží spojených se sportovním výkonem.

Ludmila Formanová, Čáslav

Používáme lékařem předepsané léky a ve večerní době využíváme váš přístroj. Zvláště při zvýšené fyzické námaze v průběhu prací na zahradě. Při růstu únavy častěji využíváme opakování léčebných cyklů.

Stanislav Košvanec, Křinec

Přístroj jsem si pořídil z důvodu odstranění bolestí lýtkového svalu, ty se objevovaly při zvýšené fyzické námaze. Léčbu jsem podporoval dalšími prostředky. Stav se postupně zlepšoval, došlo ke zkrácení doby rehabilitace, bolesti vymizely.

Evžen Kraus, Doksy

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

  • Diabetes
  • Bolesti páteře
  • Bércové vředy
  • Vysoký tlak
  • Karpální tunel
  • Artrózy kloubů
  • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag – Nyní za akční cenu

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat. Cena této služby se pohybuje obvykle okolo 1 800,- Kč, podle vzdálenosti od nejbližšího partnera Biomag.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovou 3D pulzní terapii u vás nebo u nejbližšího partnera Biomag. Nyní zcela bezplatně!

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.