Svalová únava

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu svalová únava: Únava svalů po tréninku, po těžké fyzické práci a při stavech vyčerpanosti omezuje další fyzické aktivity a při nedostatečné regeneraci vede k mikrotraumatům a chronickému poškození.

Cíl aplikace magnetoterapie při svalové únavě

Cílem aplikace při svalové únavě je zmírnit bolest a vytvořit metabolické podmínky pro urychlenou regeneraci svalů.

Zkušenosti pacientů

Přístroj jsem si pořídil z důvodu odstranění bolestí lýtkového svalu, ty se objevovaly při zvýšené fyzické námaze. Léčbu jsem podporoval dalšími prostředky. Stav se postupně zlepšoval, došlo ke zkrácení doby rehabilitace, bolesti vymizely.

Evžen Kraus, Doksy

Přístroje Biomag bych doporučila sportovcům. V kombinaci s dalšími rehabilitačními prostředky lze pulzních magnetických polí velice účinně využívat jak k prevenci, tak i k léčbě obtíží spojených se sportovním výkonem.

Ludmila Formanová, Čáslav

Používáme lékařem předepsané léky a ve večerní době využíváme váš přístroj. Zvláště při zvýšené fyzické námaze v průběhu prací na zahradě. Při růstu únavy častěji využíváme opakování léčebných cyklů.

Stanislav Košvanec, Křinec

Popis svalové únavy

Sval pro svou práci vyžaduje dodávku kyslíku a je limitován stavem energetických zásob glykogenu. V případě zvýšení intenzity aerobní zátěže, která vyžaduje větší dodávku kyslíku, než je transportní systém schopen zajistit, přechází pracující svalová tkáň na anaerobní způsob získávání energie. Dochází k nadprodukci laktátu a rozvoji metabolické acidózy. Laktát snižuje mobilizaci tukových rezerv a vede k většímu uplatnění glykogenu jako zdroje energie. Limitujícím faktorem je pak kritický pokles glykogenových zásob a následující hypoglykemie především v CNS. Důsledkem je pokles glykolýzy se snížením tvorby ATP a CP. Acidóza zhoršuje podmínky pro vznik a vedení svalových potenciálů, zhoršuje kontraktilitu svalstva. Pak mluvíme o fyziologické svalové únavě, kterou pociťujeme jako tíhu, slabost, případně bolest nebo ztuhnutí kosterních svalů. Unavené, vyčerpané svaly mají sklon ke třesu a křečím. Při svalové únavě se projevuje pokles svalové síly, ztráta rychlosti a jemné koordinace pohybů (Nauza). Při opakované pohybové činnosti, kdy přestávky nejsou dostatečné k tomu, aby nastalo plné zotavení, nastává akutní patologická únava (Máček, Vávra), která může končit selháním krevního oběhu a smrtí a u chronické patologické únavy může vést ke zmenšení a atrofii svalových vláken, která jsou nahrazována vazivovou tkání.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace
  • Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Otok – protiotokový – protiedémový efekt
  • Artrózy kloubů
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata
  • Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny

Využití magnetoterapie při svalové únavě

Při svalové únavě je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag optimální rehabilitační metodou, která vede k okamžité vasodilataci, zvýšenému přísunu kyslíku a živin do exponovaných svalů, urychluje vyplavení kyselých metabolitů a přitom tlumí bolest a uvolňuje křeče a kontraktury. Tím dochází ke snížení svalové únavy. Aplikujeme na danou oblast vasodilatační a stimulační frekvence k podpoře regenerace plochým aplikátorem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

Magnetoterapie a svalová únava – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při svalové únavě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při svalové únavě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.