Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Editor: | 2 března 2020

O vysokém krevním tlaku často hovoříme jako o tichém zabijáku. Jeho příznaky bývají nejasné. Příkladem příznaku však může být bolest hlavy, únava, tlak na hrudi nebo otok končetin. Mnozí pacienti se dozvědí o jeho existenci až při náhodné kontrole u praktického lékaře. Není dobré jej podceňovat, jelikož může vést k nevratným následkům.

Vysoký krevní tlak - popis hypertenze
Obrázek: Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Hledáte řešení vysokého tlaku?

Chcete se zbavit potíží?

Popis vysokého krevního tlaku a příčiny vzniku

Vysoký krevní tlak (neboli hypertenze) je civilizační nemoc, která se podílí na rozvoji celé řady dalších zdravotních obtíží. Příčinou onemocnění je kombinace různých vnitřních a vnějších vlivů.

Primární hypertenze postihuje 90 – 95 % všech hypertoniků a nejsou jasné její příčiny (mluvíme o multifaktoriálních příčinách). Je u ní genetická predispozice (u 70 % osob) a další rizikové faktory jako je pohlaví, nadměrný příjem soli, tučných a nezdravých jídel, kouření, nedostatek pohybu, obezita a stres.

Sekundární hypertenze postihuje obvykle jedince mladšího věku (5 – 10 % hypetroniků). Příčiny jsou známé, bývají to především onemocnění ledvin, onemocnění nadledvin, hormonální poruchy, těhotenství a jiné.

Vysoký krevní tlak vede k rychlejšímu rozvoji aterosklerózy, k rozvoji infarktu myokardu, k cévní mozkové příhodě, selhání srdce a k poškození ledvin.

Důležité je proto nepodceňovat rizika a pravidelně se dostavovat na preventivní lékařské prohlídky!

Léčba vysokého krevního tlaku – zbavte se potíží

Při léčbě vysokého krevního tlaku záleží na typu a příčině. Volíme konzervativní a farmakologickou léčbu.

Léky na snížení krevního tlaku se nazývají antihypertenziva (ACE inhibitory, diuretika, beta-blokátory a další). Kterou ze skupin těchto léků použít, rozhodne ošetřující lékař.

Na mírné zvýšení tlaku většinou lékař tyto léky nepředepisuje, doporučí pravidelné měření a úpravu životního stylu.

Důležitá je změna stravovacích návyků, abstinence alkoholu a kouření, dostatek pohybu a při obezitě i snížení tělesné hmotnosti, dále dle indikací farmakologická léčba základního onemocnění.

K přírodní léčbě patří též pravidelný pohyb, aerobní cvičení, pravidelná chůze, vyvarování se stresu.

Součástí komplexní péče může být doporučena 3D pulzní terapie Biomag, kdy cílem aplikace je harmonizací oběhového systému snížit a stabilizovat krevní tlak.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Hypertonik – člověk trpící vysokým tlakem krve a patřící tak mezi zdravotně rizikovou skupinu lidí.
 • Hypertenze – zvýšený krevní tlak.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě vysokého krevního tlaku?

 • Pomáhá svým vasodilatačním efektem (zlepšuje prokrvení).
 • Má hojivý a regenerační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s vysokým krevním tlakem spočívají ve vazodilatačním, hojivém a regeneračním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Trpěla jsem řadou potíží jako syndromem karpálního tunelu, migrenózními bolestmi hlavy, vysokým krevním tlakem, hyperfunkcí štítné žlázy. Po léčbě magnetoterapií se zdravotní stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Pulzný magnet používam viac ako rok a so sním veľmi spokojný. Používam ho na bolavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, pri bolestiach brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x