Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika vysokého krevního tlaku (hypertenze): Vysoký krevní tlak (hypertenze) je civilizační nemoc, která se podílí na rozvoji celé řady dalších zdravotních obtíží. Příčinou vysokého krevního tlaku je kombinace různých vnitřních a vnějších vlivů. V České republice je kolem 1 milionu hypertoniků.
Primární vysoký krevní tlak (hypertenze) postihuje 90-95% všech hypertoniků a nejsou jasné její příčiny – mluvíme o multifaktoriálních příčinách. Je u ní genetická predispozice (u 70 % osob) a další rizikové faktory jako pohlaví, nadměrný příjem soli, tučných a nezdravých jídel, kouření, nedostatek pohybu, obezita a stres.

Sekundární vysoký krevní tlak (hypertenze) postihuje obvykle jedince mladšího věku (5-10% hypetroniků), příčiny jsou známé – bývají to především onemocnění ledvin, onemocnění nadledvin, hormonální poruchy, těhotenství aj. Vysoký krevní tlak (hypertenze) vede k rychlejšímu rozvoji aterosklerózy, k rozvoji infarktu myokardu, cévní mozkové příhodě, selhání srdce a poškození ledvin.

Léčba hypertenze záleží na typu a příčině. Volíme konzervativní a farmakologickou léčbu. Důležitá je změna stravovacích návyků, abstinence alkoholu a kouření, dostatek pohybu a při obezitě i snížení tělesné hmotnosti, dále dle indikací farmakologická léčba základního onemocnění. V prevenci vysokého krevního tlaku (hypertenze) se uplatní pravidelný pohyb, aerobní cvičení, pravidelná chůze.

Zkušenosti pacientů

Pulzný magnet používam viac ako rok a so sním veľmi spokojný. Používam ho na bolavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, pri bolestiach brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Trpěla jsem řadou potíží jako syndromem karpálního tunelu, migrenózními bolestmi hlavy, vysokým krevním tlakem, hyperfunkcí štítné žlázy. Po léčbě magnetoterapií se zdravotní stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Využití magnetoterapie při vysokém krevním tlaku (hypertenze)

Při vysokém krevním tlaku (hypertenzi) může být  součástí komplexní péče i aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, kde se využívá hlavně vasodilatační efekt a celkově hojící regenerační efekt. Celková harmonizace oběhového systému po aplikacích magnetoterapie pomáhá snížit vysoký krevní tlak.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře
  • Zánět průdušek (Bronchitida)
  • Ischemická choroba srdeční
  • Vysoký krevní tlak (hypertenze)
  • Astma

Aplikace magnetoterapie při vysokém krevním tlaku (hypertenze)

Při vysokém krevním tlaku (hypertenzi) aplikujeme programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz, kde se projeví jak spasmolytický, tak vasodilatační a hojivý efekt. Doporučujeme na cca 2 týdny nejdříve aplikace na dolní končetiny k adaptaci oběhu na změny a pak na plochu zad nebo hrudníku plochým aplikátorem.

Magnetoterapie a vysoký krevní tlak (hypertenze) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při vysokém krevním tlaku (hypertenzi)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při vysokém krevním tlaku (hypertenzi).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.