Zánět močového měchýře – cystitis acuta

Editor: | 2 března 2020

Máte časté nutkání k močení? Trápí vás při něm bolest a pálení? Máte bolesti v podbřišku a zakalenou moč případně i se stopami krve? Může jít o zánět močového měchýře, kdy je nutné navštívit lékaře.

Zánět močového měchýře - popis diagnózy
Obrázek: Zánět močového měchýře – cystitis acuta

Hledáte řešení zánětu?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zánětu močového měchýře a příčiny vzniku

Zánět močového měchýře (cystitis acuta) je bakteriální infekce. K osídlení infekcí vývodných cest močových vzniká nejčastěji vzestupnou cestou, kdy původci onemocnění pocházejí z mikroflóry tlustého střeva.

Projevuje se jako nepříjemná bolest v podbřišku s nucením na močení a se zvýšenou teplotou. Bolest se zhoršuje na počátku a na konci močení. Někdy se objeví i krvácení do moče. V  pokročilém stadiu se dostavuje horečka, třesavka, výtok z močové trubice, bolesti zad.

Pokud zánět močového měchýře není dobře vyléčen, mohou se rozvinout komplikace, tedy rozšíření na ledvinnou tkáň.

Onemocnění postihuje nejčastěji mladé ženy, a to často opakovaně. Zvýšený výskyt u žen je dán jinými anatomickými poměry močového ústrojí žen v porovnání s muži. Náchylné k onemocnění jsou i ženy v těhotenství a lidé s cukrovkou.

Příčinou onemocnění bývá oslabení organizmu, vyčerpání nebo prochlazení.

Léčba zánětu močového měchýře – zbavte se potíží

K léčbě se užívají antibiotika nebo chemoterapeutika podle citlivosti zjištěného infekčního původce.

Dále je doporučen klid a dostatečný přísun tekutin. Ten je důležitý pro odplavení bakterií z těla. Nejlepší je čistá voda a bylinkové čaje. Výborné účinky mají brusinky.

Po vyléčení akutního zánětu je nutná další péče k odvrácení recidivy. Ideální je odpočinek, adekvátní příjem tekutin, podpora imunitních funkcí a předcházení prostydnutí.

3D terapii Biomag lze využít při léčbě zánětu močového měchýře. Jejím cílem je tlumit akutní bolesti a spazmy, stimulovat a urychlovat hojení.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Nefrologie – odvětví medicíny, které se zabývá diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou.
 • Urologie – chirurgický lékařský obor, který se zabývá diagnostikou a terapií chorob vylučovací soustavy a mužských pohlavních orgánů.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zánětu močového měchýře?

 • Působí preventivně – stimuluje obranyschopnost.
 • Tlumí bolesti a spazmy.
 • Stimuluje hojení a zlepšuje efekt antibiotické léčby.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě zánětu močového měchýře jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená moskevským lékařským týmem z oboru urologie a nefrologie potvrzuje použitelnost a úspěšnost kombinované léčby pomocí pulzní terapie (PEMF) a laserové terapie při léčbě zánětů močového ústrojí. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Prístroj som si vyskúšala aj pri liečbe zápalov vaječníkov a močových ciest. Som nadšená, ako mi pomohlo upraviť cyklus, čo sa roky nedarilo ani antibiotikami.

Paní Beata, Hurbanovo

Měla jsem potíže s močovým měchýřem, tak jsem přístroj začala používat na všechny problémy 3x denně. Teď ho používám jako prevenci tak 2x denně. Jsem s ním spokojená.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Přístroj používám na několik „neduhů“ – vysoký tlak, diabetes, kyčle, močové cesty, páteř aj. Problémy se zklidnily.

Alena Kasalová, Turovce

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x