Zánět močového měchýře – cystitis acuta

Charakteristika zánětu močového měchýře (cystitis acuta): Zánět močového měchýře se projevuje jako nepříjemná bolest v podbřišku s nucením na močení a se zvýšenou teplotou. Bolest se zhoršuje na počátku a na konci močení. Někdy se objeví i krvácení do moče

Zánět močového měchýře postihuje nejčastěji mladé ženy a často opakovaně. Zvýšený výskyt zánětu močového měchýře u žen je dán jinými anatomickými poměry močového ústroji žen proti mužům. Příčinou zánětu močového měchýře bývá oslabení organizmu, vyčerpání nebo prochlazení. Po vyléčení akutního zánětu močového měchýře je nutná další péče k odvrácení recidivy – odpočinek, adekvátní příjem tekutin, podpora imunitních funkcí, předcházet prostydnutí apod. K léčbě se užívají antibiotika nebo chemoterapeutika podle citlivosti zjištěného infekčního agens. Vhodná je celková stimulace obranyschopnosti (i jako součást prevence).

Využití magnetoterapie při zánětu močového měchýře

Při zánětu močového měchýře využíváme aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag společně s ostatní cílenou léčbou včetně antibiotické. Magnetoterapie tlumí bolesti a spasmy související se zánětem močového měchýře, stimuluje hojení, zlepšuje efekt antibiotické léčby, urychluje hojení a lze ji používat i v preventivním režimu.

Zkušenosti pacientů

Prístroj som si vyskúšala aj pri liečbe zápalov vaječníkov a močových ciest. Som nadšená, ako mi pomohlo upraviť cyklus, čo sa roky nedarilo ani antibiotikami.

Paní Beata, Hurbanovo

Měla jsem potíže s močovým měchýřem, tak jsem přístroj začala používat na všechny problémy 3x denně. Teď ho používám jako prevenci tak 2x denně. Jsem s ním spokojená.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Přístroj používám na několik „neduhů“ – vysoký tlak, diabetes, kyčle, močové cesty, páteř aj. Problémy se zklidnily.

Alena Kasalová, Turovce

Aplikace magnetoterapie při zánětu močového měchýře

Při zánětu močového měchýře aplikujeme nejlépe vsedě na plochém aplikátoru a na oblast malé pánve protibolestivé a spasmolytické frekvence 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zánět prostaty, BHP
  • Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
  • Zánět močového měchýře – cystitis acuta
  • Pomočování u dětí (enuréza)
  • Hemeroidy
  • Neplodnost u žen (po zánětech vejcovodu)

Magnetoterapie a zánět močového měchýře – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu močového měchýře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu močového měchýře.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.