Zánět prostaty, zvětšení prostaty (benigní hyperplazie – BHP)

Editor: | 6 března 2020

Obtěžuje vás časté močení, nutkání na močení či bolest?  Může jít o problém související s prostatou jako je zánět prostaty nebo nezhoubné zvětšení prostaty (benigní hyperplazie). Nečekejte a raději navštivte lékaře ještě, než nastanou možné další komplikace.

Zánět prostaty - popis diagnózy
Obrázek: Zánět prostaty, zvětšení prostaty (benigní hyperplazie – BHP)

Hledáte řešení zánětu prostaty?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zánětu prostaty, zvětšení prostaty (benigní hyperplazie – BHP) a příčiny vzniku

Zánět prostaty (prostatitida) je nejčastější urologické onemocnění u mužů do 50 let. Projevuje se kromě častějšího močení a nutkání k močení také horečkou, zimnicí, pálivou či řezavou bolestí při močení či sexuálními poruchami. Příčinou je často bakteriální infekce. Může jít o chronický zánět či akutní formu onemocnění.

Benigní hyperplazie prostaty (BHP) je nezhoubné zvětšení prostaty. Objevuje se u mužů převážně po dosažení 50 let.

Prostata růstem utlačuje spodinu močového měchýře, moč se hromadí v močovém měchýři a dochází ke ztluštění jeho stěny. Močový měchýř je oslabený a ztrácí schopnost se zcela vyprázdnit, takže vždy zůstane v měchýři zbytek moči (močová retence).

To obtěžuje výskytem mnoha močových infekcí a dalšími potížemi jako poruchami vyprazdňovacími, přítomnosti krví v moči (hematurií), poškozením ledvin, močovými kameny.

Zvětšení, otok a zánětlivé změny vedou ke ztíženému průtoku moče a tím k častému močení o malých porcích. Jedná se o progresivní onemocnění, které může skončit selháním funkcí dolních močových cest a ledvinovou nedostatečností.

Výrazně obtěžuje a je rizikovým faktorem i pro vznik maligního onemocnění prostaty.

Léčba zánětu prostaty, zvětšení prostaty (benigní hyperplazie – BHP) – zbavte se potíží

Léčba zánětu prostaty spočívá ve volbě vhodných antibiotik.

U benigní hyperplazie se dle obtíží nemocného, laboratorních výsledků, zobrazovacích vyšetření a stupně obstrukce stanovuje léčebný postup.

Používá se léků alfablokátorů, inhibitorů 5alfa-reduktázy či fytoterapeutik.

Pokud farmakologická terapie není dostatečně efektivní, problémy dlouhodobě přetrvávají nebo se zvyšuje množství komplikaci, může lékař doporučit chirurgické řešení.

Prevencí jsou pravidelná vyšetření prostaty u mužů nad 60 let, dále dostatek pohybu a zdravá strava (omezení alkoholu, kofeinu, tuků, cukrů a živočišných bílkovin).

3D pulzní terapie Biomag svým protiotokovým a protizánětlivým efektem stimuluje hojení zánětu, regeneruje hladké svalstvo, pozitivně ovlivňuje i mikrobiální kontaminace prostatického sekretu a napomáhá obnově normálních funkcí prostaty.

Zároveň velmi pozitivně ovlivňuje i sexuální dysfunkce. Je vhodná i v případě rekonvalescence po operaci prostaty.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Dysurie – obtížné a bolestivé močení, provázené pálením a řezáním.
 • Obstrukce – překážka, zamezení či ztížení průchodnosti dutým trubicovitým orgánem.
 • Benigní hyperplazie prostaty – zvětšení prostaty, které vzniká na základě zmnožení buněk.
 • Benigní hypertrofie prostaty – zvětšení prostaty, které vzniká na základě zvětšení velikosti buněk.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zánětu či zvětšení prostaty?

 • Působí proti otokům, zánětům a zlepšuje mikrocirkulaci.
 • Podporuje hojení a obnovu normálních funkcí.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě zánětlivého onemocnění prostaty jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená lékařským týmem z urologické kliniky v Hradci Králové v České republice potvrzuje analgetický účinek pulzní terapie (PEMF) při léčbě chronického onemocnění prostaty. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroj používám od roku 2011 při potížích prostaty, srdeční arytmii (ischemii), problémy se štítnou žlázou, klouby. Jsem spokojen, aplikace mi ulevují.

Konstantin Neumann, Hejnice

Mal som problémy s prostatou, čo sa mi po používaní pristroja zlepšilo. Nemám problém vydržať s močením v noci. Manželka používa prístroj na bercov vred, ktorý už má úplne vyliečený, zahojený.

Josef Ovečka, Jablonica

Měl jsem potíže s častým močením, chodil jsem i 3x v noci na toaletu. Od té doby, co jsem začal používat přístroj Biomag, chodím na toaletu 1x za noc, někdy až ráno. Manželka trpěla se zády, moc ji to pomohlo.

Manželé Písařští, Fryštát

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x