Zánět průdušek (Bronchitida)

Editor: | 25 března 2020

Máte vytrvalý kašel, jste dušní, máte teploty a vykašláváte hlen? Může jít o zánět průdušek. Zejména neléčení chronické formy tohoto onemocnění může způsobit trvalé poškození průdušek i plic.

Zánět průdušek - popis bronchitidy
Obrázek: Zánět průdušek (Bronchitida)

Hledáte řešení zánětu průdušek?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zánětu průdušek a příčiny vzniku

Zánět průdušek (bronchitida) spadá mezi záněty dolních cest dýchacích.

Mezi příznaky patří vytrvalý kašel, vykašlávání hlenu, teplota, únava a bolest hlavy. Nakažlivost onemocnění je minimální. Onemocnění má formu akutní nebo chronickou.

Akutní zánět průdušek patří k nejčastějším onemocněním dýchacích cest hlavně u dětí a kojenců. Rozvíjí se náhle například po nachlazení. Trvá 1 -3 týdny, kašel může odeznívat i déle.

Chronickou podobou trpí hlavně dospělí kuřáci. Vzniká například prachem, tabákovým kouřem, znečištěným ovzduším. Může ustat a po čase se opět vrací (alespoň 3 měsíce v roce po dobu dvou let).

Příčinou onemocnění může být infekce častěji virová, méně často bakteriální (například streptokok).

Neinfekční příčinou je dlouhodobé dráždění dýchacích cest či zátěž organismu (například přepracování).

Léčba zánětu průdušek – zbavte se potíží

Léčba je cílená antibiotická (pokud je indikována) a mukolytická, která řeší akutní stadium.

Důležitý je klidový režim, dostatečný přísun tekutin (ideální jsou bylinkové čaje). Dále vhodné omezit příjem potravin zvyšující tvorbu hlenu (pití mléka, upřednostnit kysané mléčné výrobky). Lze vyzkoušet také zábal z eukalyptového oleje.

Nesmírně důležitá je fáze rekonvalescence. Špatné doléčení vede k přechodu do chronicity a zvyšuje riziko vzniku dalších závažných zdravotních komplikací.

3D terapie Biomag je indikována od počátku onemocnění, mírní symptomy onemocněnízmenšuje otok sliznic, zlepšuje dechovou kapacitu plic a odkašlávání hlenů. Stimuluje obranný systém proti infekci a zlepšuje účinek antibiotické léčby. Celkově se zkracuje doba léčby.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Mukolytika – léky, které usnadňují vykašlávání, zřeďují hlen nebo podporují tvorbu řídkého hlenu.
 • Streptokok – rod bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání, některé se u lidí vyskytují přirozeně, jiné jsou původci nejrůznějších onemocnění.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zánětu průdušek?

 • Urychluje regeneraci epitelu dýchacích cest.
 • Stimuluje obranyschopnost.
 • Snižuje opakované ataky onemocnění
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se zánětem průdušek spočívají v protiedémovém (protiotokovém) a regeneračním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Provázely mě různá zánětlivá onemocnění např. zánět žil, průdušek, kloubů, artritida. Tyto potíže jsem začaly eliminovat působením magnetického přístroje, až jsem se pomalu a jistě začala obtíží zbavovat.

Jaroslava Krohová, Česká Lípa

Přístrojem Biomag řešíme spoustu našich zdravotních problémů např. prostata, karpální tunely, bolestivé stavy, neuropatii, průdušky. S výsledky jsme moc spokojeni.

Manžeé Frankovi, Štěpánov

Trpíval jsem rýmou a nachlazením na začátku a konci zimy, což se neopakuje po používání přístroje. V současné době přístroj používám na plíce, srdce, průdušky, krční páteř, klouby a kolena.

Stanislav Šiška, Dobříš

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x