Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika hojení vředů: Bércové vředy jsou chronickým onemocněním, pro které je charakteristická ztráta celistvosti kůže. Trpí jimi asi 1% populace. Defekt zasahuje různě hluboko do kůže a podkožních tkání. Bércové vředy mohou vznikat z tepenných příčin u pokročilejších stádií ischemické choroby dolních končetin na podkladě aterosklerózy. Ve většině případů však vznikají na podkladě dlouhodobé nedostatečnosti žilního systému dolních končetin. Vázne zásobení dolních končetin kyslíkem a živinami, co samo o sobě snižuje schopností hojení ran. K rizikovým faktorům vzniku patří kromě jiného dědičné dispozice ke ztrátě elasticity žilní stěny, varixy, vyšší věk, proběhlý zánět v hlubokém žilním systému, diabetes, sedavé zaměstnání nebo dlouhé stání, nedostatek tělesného pohybu, obezita, ale i větší počet těhotenství.

Léčba bércových vředů má za cíl odstranit příčiny, které toto onemocnění vyvolaly nebo alespoň kompenzovat přidružené choroby, přesto poškození cévního systému může být tak velké, že končí amputaci končetiny. Vřed je vstupní branou pro infekce, komplikací bývá rozvoj erysipelu – růže.

Nezbytným předpokladem pro úspěšné vyhojení bércových vředů je obnovení správné funkce žilního systému dolních končetin – bandáže, cvičení, redukce hmotnosti, zevní podpůrná léčba – odstranění nekrotických tkání, lokální antibiotika, přípravky na povzbuzení hojení, speciální krycí obvazy (vlhké ošetřování ran), ochrana okolní zdravé kůže, v případě chirurgické léčby pro správné přihojení štěpu je podmínkou připravená spodina vředu, systémová léčba – venofarmaka nebo vazodilatancia a nezbytná je vhodná rehabilitační léčba.

Zkušenosti pacientů

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercov vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

Zdravotní problémy ustoupily a částečně se zhojily i bércové vředy. S přístrojem jsme velmi spokojeni.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

Využití magnetoterapie při hojení vředů

Při hojení vředů doplňuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag komplexní léčbu svým výrazným vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované tkáni a vytváří tak lokálně lepší metabolické podmínky pro hojení.
Dochází k urychlené granulaci od nejspodnějších vrstev postižené lokality, k následné rychlé epitelizaci. Zároveň ustupuje zánětlivý charakter onemocnění a dochází k lepšímu žilnímu návratu v periférii. Bércové vředy se hojí v podstatně kratší době, navíc jsou zmírněné bolesti.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Endoprotézy
  • Diabetická noha
  • Patní ostruha
  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)
  • Artróza kolene
  • Křečové žíly

Aplikace magnetoterapie při hojení vředů

Při hojení vředů zahajujeme aplikaci frekvencemi 10 – 14Hz a po útlumu bolesti a uzavření vředu aplikujeme 36 – 44 Hz k doléčení a prevenci recidivy.

Magnetoterapie a hojení bércových vředů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při hojení bércových vředů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při hojení bércových vředů.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.