Diabetická noha

Charakteristika diabetické nohy: V důsledku diabetu se vyvíjí diabetická neuropatie a mikroangiopatie vedoucí k výraznému zhoršení podmínek pro kvalitní zásobení tkání dolních končetin kyslíkem a živinami – vzniká tzv. diabetická noha. Při špatně korigovaném diabetu a postupu diabetické polyneuropatie dochází k hromadění kyselých metabolitů ve tkáních a dalšímu zhoršování stavu. Výsledkem jsou trofické změny vedoucí až k bércovým vředům a amputacím končetin.

Cíl aplikace magnetoterapie při diabetické noze

Při diabetické noze je cílem aplikace tlumení bolesti a zlepšení cirkulačních poměrů ve tkáních. Podporou cévního průtoku – dilatací cév dosahujeme zvýšený přísun kyslíku a živin a vyplavujeme nahromaděné kyselé metabolity. Tím zvyšujeme šanci končetiny na záchranu a zmírňujeme druhotné důsledky diabetu na cévní systém.

Zkušenosti pacientů

S přístrojem Biomag jsem moc spokojený, používám ho na cukrovku, bolest v kříži, diabetickou nohu, prostatu, bolesti v krku a další potíže.

Zdeněk Moravec

Magnetoterapie mi pomohla na bolesti nohou od cukrovky. Nemusím užívat tablety, nohy mě přestaly bolet.

Mária Sitárová, Havířov

Biomag používam na chorú nohu – ľavú, kde mám v oblasti členka bercove vredy. Zmierňuje sa mi trhavá bolesť pri vredoch, zmenšuje sa mi opoch na nohe a zvyšuje sa vylučovanie sekrétov z rán vredov, ako aj sa zmenšujú otvorené rany.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

Využití magnetoterapie při diabetické noze

Diabetes mellitus – cukrovka – je chronické onemocnění s trvalou poruchou přeměny glukózy, která vede k zvýšeným hladinám glykémie a k dalším změnám metabolizmu bílkovin, tuků a cukrů. V důsledku těchto poruch se vyvíjí diabetická polyneuropatie – chorobné změny v nervových vláknech (neuropatie) a drobných cévách (mikroangiopatie). Komplikace diabetu (sekundární postižení) zahrnují diabetickou retinopatii – která může vést až ke slepotě, diabetickou nefropatii – která může vést až k selhání ledvin, diabetickou neuropatii – která narušuje veškeré sympatické a parasympatické funkce a makrovaskulární onemocnění – které zahrnuje onemocnění periferních artérií, mozkových cév, ischemickou chorobu srdeční a na dolních končetinách se projeví jako tzv. diabetická noha.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Fantomové bolesti
  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech
  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)
  • Endoprotézy
  • Bércový vřed

Přínosy aplikace magnetoterapie při diabetické noze

Při diabetické noze zmírňuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag veškeré sekundární postižení svým protidegenerativním působením na nervovou tkáň, vazodilatačním efektem na drobné tepénky a kapiláry. Tím oddaluje a zmenšuje výskyt a závažnost diabetických komplikací a zlepšuje kvalitu života. Výborně se osvědčila při hojení bércových vředů a dalších cévních komplikací u diabetiků. Její dlouhodobé používání je u dětského i u stařeckého diabetu velkým přínosem. S aplikacemi začínáme postupně a nejlépe od dolních končetin. Tímto postupem minimalizujeme případnou silnější adaptační reakci.

Aplikace magnetoterapie při diabetické noze

Při diabetické noze aplikujeme denně vasodilatační frekvence na poruchy prokrvení končetin a případně vasodilatační a stimulační na oblast břicha (slinivka, játra a ledviny) nejlépe velkým solenoidem nebo skládacím plochým aplikátorem.

Magnetoterapie a diabetická noha – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při diabetické noze? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při diabetické noze.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.