Útlak nervů (chronický)

Charakteristika chronického útlaku nervů: Program využíváme převážně u chronických bolestí zad vzniklých v důsledku degenerativních změn páteře.

Cíl aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů je cílem aplikace ulevovat od bolesti, umožnit další pohybovou rehabilitaci, podporovat regeneraci a udržovat dlouhodobě únosný stav. Aplikovat i v klidové době 1-2 x denně jako udržovací léčbu.

Zkušenosti pacientů

Pulzný magnet používam viac ako rok a so sním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, pri bolestiach brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Přístroj používám na artrózu kolenních, ramenních a kyčelních kloubů, ischias, ledviny a bolest zad. Uvedené potíže ustoupily.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Přístroj magnetoterapie používám vždy po větší pracovní zátěži při práci na zahradě, která vyvolává bolesti zad. Jsem s „Biomagem“ spokojena.

Helena Petrová, Brno

Využití magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů jde o útlaky kořenových nervů (kořenové syndromy) v různých oblastech páteře s vystřelováním bolesti a omezenou hybnosti – vertebrogenní algický syndrom. Na rozdíl od akutního stavu jde o trvalé potíže, které se přechodně zmírní nebo naopak zhorší.

Nejčastěji bývá chronický útlak nervů důsledkem degenerativních změn páteře – spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Příčinou chronického útlaku nervů je tlak výhřezu disku nebo osteofytů působících na nervový kořen. Tlakem výhřezu meziobratlové ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy s měnící se propagací bolesti podle lokalizace útlaku. Popisujeme řadu vertebrogenních algických syndromů chronického útlaku nervů – cervikokraniální, cervikovestibulární, cervikobrachiální, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti hrudní páteře, chronické bolesti v bedrech a kříži, SI algický syndrom, kořenové syndromy na dolní končetině, syndrom kaudy equiny.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Útlak nervů (chronický)
  • Artritidy páteře
  • Bechtěrev
  • Bolesti páteře
  • Útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom), výhřez ploténky
  • Artrózy páteře

U vertebrogenních algických syndromů se při chronickém útlaku nervů uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie však nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik, se účinek těchto léků na chronický útlak nervů magnetickým polem posiluje. Magnetoterapie se aplikuje u těchto chronických stavů jako ulevovaní a udržovací terapie, která mírní bolest, zlepšuje pohyblivost a kvalitu života.

Aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při akutním útlaku nervů a bolesti upřednostňujeme nízké protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a u chronických bolestí střídáme s frekvencemi 13 -17 Hz s vyšším podílem myorelaxace. Aplikátor přikládáme na místo útlaku míšního nervu.

Magnetoterapie a chronický útlak nervů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při chronickém útlaku nervů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při chronickém útlaku nervů.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.