Útlak nervů (chronický)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika chronického útlaku nervů: Program využíváme převážně u chronických bolestí zad vzniklých v důsledku degenerativních změn páteře.

Cíl aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů je cílem aplikace ulevovat od bolesti, umožnit další pohybovou rehabilitaci, podporovat regeneraci a udržovat dlouhodobě únosný stav. Aplikovat i v klidové době 1-2 x denně jako udržovací léčbu.

Zkušenosti pacientů

Přístroj používám na artrózu kolenních, ramenních a kyčelních kloubů, ischias, ledviny a bolest zad. Uvedené potíže ustoupily.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Pulzný magnet používam viac ako rok a so sním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, pri bolestiach brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Přístroj magnetoterapie používám vždy po větší pracovní zátěži při práci na zahradě, která vyvolává bolesti zad. Jsem s „Biomagem“ spokojena.

Helena Petrová, Brno

Využití magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při chronickém útlaku nervů jde o útlaky kořenových nervů (kořenové syndromy) v různých oblastech páteře s vystřelováním bolesti a omezenou hybnosti – vertebrogenní algický syndrom. Na rozdíl od akutního stavu jde o trvalé potíže, které se přechodně zmírní nebo naopak zhorší.

Nejčastěji bývá chronický útlak nervů důsledkem degenerativních změn páteře – spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Příčinou chronického útlaku nervů je tlak výhřezu disku nebo osteofytů působících na nervový kořen. Tlakem výhřezu meziobratlové ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy s měnící se propagací bolesti podle lokalizace útlaku. Popisujeme řadu vertebrogenních algických syndromů chronického útlaku nervů – cervikokraniální, cervikovestibulární, cervikobrachiální, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti hrudní páteře, chronické bolesti v bedrech a kříži, SI algický syndrom, kořenové syndromy na dolní končetině, syndrom kaudy equiny.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy
  • Bechtěrev
  • Artrózy páteře
  • Útlak nervů (chronický)
  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře

U vertebrogenních algických syndromů se při chronickém útlaku nervů uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie však nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik, se účinek těchto léků na chronický útlak nervů magnetickým polem posiluje. Magnetoterapie se aplikuje u těchto chronických stavů jako ulevovaní a udržovací terapie, která mírní bolest, zlepšuje pohyblivost a kvalitu života.

Aplikace magnetoterapie při chronickém útlaku nervů

Při akutním útlaku nervů a bolesti upřednostňujeme nízké protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a u chronických bolestí střídáme s frekvencemi 13 -17 Hz s vyšším podílem myorelaxace. Aplikátor přikládáme na místo útlaku míšního nervu.

Magnetoterapie a chronický útlak nervů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při chronickém útlaku nervů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při chronickém útlaku nervů.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.