Ischemická choroba končetin (Ischémie)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika ischemické choroby končetin: Poškozením cév končetin (arteriosklerotické změny a jiné příčiny) dochází k nedostatečnému přívodu kyslíku a živin do pracujících svalů a tkání (tzv. Ischemická choroba končetin). Výsledkem je celá řada trofických změn, které mohou vyústit amputací končetiny. Program s vasodilatačním, hojivým a simulačním efektem je určen k prevenci u rizikových pacientů a jako součást komplexní léčby u všech ischemických chorob (ischémií).

Cíl aplikace magnetoterapie při ischemické chorobě končetin (ischémii)

Při ischemické chorobě končetin dilatuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie drobné kapiláry a prekapiláry a výrazně zlepšuje průtok okysličené krve celým řečištěm a tkáněmi. Tím vytváří lepší podmínky pro normální funkci a hojení těchto tkání.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag používáme na bolesti zad, krční páteře a ischemii končetin. S účinky jsme spokojeni díky úlevě, kterou nám přináší.

Rudolf Pekárek, Žandov

Trpím na křeče celých nohou, zvláště v chodidlech a lýtkách. Léčbu aplikuji každý den. Křeče ustaly a zhruba po měsíci i pocit únavy nohou.

Milan Vocílka, Nová Včelnice

Měl jsem bolesti dolních končetin poblíž lýtkové kosti, myslím, že se jednalo o cévní nebo žilní problémy. Přístroj mi pomáhá utišovat bolesti a je mi lépe.

Jiří Novák, Dolní Bousov

Využití magnetoterapie při ischemické chorobě končetin (ischémii)

Při ischemické chorobě končetin je nejčastější příčinou uzávěru či zúžení tepen dolních končetin ateroskleróza (kornatění tepen), trombus (krevní sraženina), Bürgerova choroba a vasokonstrikce tepen v důsledku poškození vegetativních nervů, které regulují cévní průsvit. Hlavním rizikovým faktorem vzniku ischemické choroby dolních končetin je kouření, nedostatek pohybu, vyšší věk, psychické stresy, obezita, hypercholesterolemie, hypertenze, diabetes aj. Stav vyžaduje odborné cévní vyšetření a včasné zahájení léčby podle stádia a lokalizace ischemické choroby dolních končetin (ischemie dolních končetin) od eliminace rizikových faktorů, změnu pohybového režimu, vasodilatační a antikoagulační léčbu, až po chirurgickou intervenci.

Ischemická choroba horních končetin je mnohem méně častá než postižení dolních končetin. Proximální typ ischemické choroby horních končetin je nejčastěji podmíněn aterosklerózou. Častější formou je distální typ (Raynaudův fenomén – lokální vasoneuroza). Dalším projevem špatného prokrvení, jsou záchvaty cévních křečí způsobené onemocněním ramenního pletence, při onemocnění periferních cév a jiných stavech, kdy poruchy prokrvení horních končetin mohou signalizovat jiná závažná onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Fantomové bolesti
  • Diabetická noha
  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Bércový vřed
  • Artróza kyčle
  • Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP

Aplikace magnetoterapie při ischemické chorobě končetin (ischémii)

Při ischemické chorobě končetin  doplňuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag komplexní léčbu svým výrazným vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované tkáni a vytváří tak lokálně lepší metabolické podmínky. Při ischemické chorobě končetin aplikujeme vasodilatační a stimulační hojivé frekvence na postiženou oblast končetin 2-3x denně plochým aplikátorem nebo solenoidem a snažíme se exponovat i oblast přívodních cév pro danou lokalitu dalším aplikátorem. Např. u horních končetin oblast celého ramenního pletence speciálním aplikátorem na rameno.

Magnetoterapie a ischemická choroba končetin (Ischémie) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ischemické chorobě končetin? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ischemické chorobě končetin.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.