Polyneuropatie

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu polyneuropatie: U polyneuropatie jde o poruchu periferních nervů v důsledku zánětlivých, metabolických, imunopatogenních, toxických a jiných vlivů. Program polyneuropatie využívá spektrum frekvencí od analgetických až po stimulační k pokrytí široké škály klinických projevů.

Cíl aplikace magnetoterapie při polyneuropatii

Při polyneuropatii je cílem pomocí magnetoterapie ovlivnit imunitní systém, působit protizánětlivě, tlumit bolest, zlepšovat mikrocirkulaci a metabolický obrat ve tkáních. Vše pak vede ke zlepšení okysličení tkání, k podpoře a urychlení regenerace periferních nervů a dalších tkání.

Zkušenosti pacientů

Mám diabetes už 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia (bolesti kĺbov, slabosti, malátnosť,..)Pri vašom zariadení bolesti kĺbov sa doslova stratili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť v rukách ani nohách.

Štefan Minarovič, Lozorno

Po štípnutí klíštětem jsem měla boreliózu, následná polyneuropatie mi způsobuje velké bolesti. Denně jsem používala terapii Biomag. Jistěže to není stoprocentní, ale moje ruka je bez bolesti a natolik pohyblivá, že mohu téměř dělat cokoli.

Paní Škarvadová, Pečky

Přístroj Biomag jsem si pořídil, když mi stanovili diagnózu polyneuropatie. Tato diagnóza je nevyléčitelná. Stav se mi během 3 letého používání nezhoršil. Tak jsem s přístrojem velmi spokojen.

Jiří Štěrbík, Brno

Popis polyneuropatie

Polyneuropatie tvoří různorodou skupinu poruch periferních nervů. Jde většinou o vícečetné systémové postižení, které vzniká působením různých vnitřních i zevních vlivů (zánětlivé, metabolické, imunopatogenní, toxické, vitamínové a nutriční nedostatečnosti, degenerativní aj.).
Základní projevy polyneuropatie jsou brnění, pálení, bolesti, snížená citlivost, nejistota při chůzi, svalová slabost, bolesti a křeče svalů a řada dalších příznaků.

Nejčastější polyneuropatie jsou:

 • akutní a chronická zánětlivá demyelinizační polyneuropatie (zde je podávána specifická léčba imunoglobulinem, kortikoidy),
 • polyneuropatie při revmatoidní artritidě,
 • diabetická neuropatie (u cukrovkářů s poruchami cévního systému),
 • alkoholová polyneuropatie (způsobená hlavně nedostatkem thiaminu a vitamínu B12 plus toxickými vlivy),
 • polyneuropatie u Lymské boreliózy s bolestivými projevy v hybném aparátu,
 • toxické polyneuropatie – např. po intoxikaci benzenem, sirouhlíkem, olovem, rtutí aj.,
 • polyneuropatie po neurotoxických lécích (Nidrazid, některá cytostatika aj.), a další.

U všech je podávána symptomatická a podpůrná léčba k ovlivnění dílčích projevů onemocnění a to hlavně léčba: protibolestivá, protizánětlivá, vasodilatační, protisrážlivá a další.

Můžete léčit i tyto potíže

 • Pásový opar – herpes zoster
 • Osteoartritida, artritida
 • Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení
 • Zánět – protizánětlivý účinek
 • Alzheimerova demence – Alzheimer
 • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata

Využití magnetoterapie při polyneuropatii

Z přehledu symptomatické a podpůrné léčby vidíme, že změny ve tkáních, které vznikají po aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag jsou přesně ty žádoucí efekty, o které se snaží i ostatní léčba, a kterými pozitivně ovlivňujeme celou řadu příznaků u neuropatií.
Magnetoterapie je optimální podpůrnou léčbou u všech typů polyneuropatie. Modifikuje imunitní systém a reakce, působení protizánětlivě, tlumí bolest, zlepšuje stav prokrvení a metabolický obrat ve tkáních, zlepšuje okysličení tkání a podporuje regeneraci poškozených nervů a tkání.

Aplikace magnetoterapie při polyneuropatii

Při polyneuropatii doporučujeme opakované expozice 2-3x denně na postižená místa (např. ruce, nohy apod.) a na celou oblast páteře.

Magnetoterapie a polyneuropatie – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při polyneuropatii? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při polyneuropatii.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.