Artrózy páteře

Editor: | 3. listopadu 2018

Bércový vřed je závažným stavem, který vyžaduje neprodlené řešení. Jedná se o chronické narušení kožního krytu bérce, tedy oblasti dolní končetiny od kolene ke kotníku. Nejčastěji jde o komplikací chronické žilní nedostatečnosti, kdy je narušen mechanismus návratu žilní krve. To vede k závažnému zhoršení cirkulace okysličené krve v končetině a k nedostatku kyslíku a živin potřebných pro fungování tkání.

Onemocnění je provázeno bolestí, napětím, tlakem, změnami povrchu kůže, otoky a svěděním dolních končetin, při zanícení rány rovněž zápachem. Drobné žilní metličky se často mění ve vyklenuté varikózní žíly, objevují se pigmentové změny. I drobné a těžko pozorovatelné poranění na kůži pak může vést k rozvinutí bércového vředu. Vzniklá rána často slouží jako vstupní brána infekcí, které komplikují celkový stav pacienta.

Cíl aplikace magnetoterapie při artróze páteře

Při artróze páteře je cílem aplikace magnetoterapie mírnit bolest, uvolňovat svalové kontraktury a dosáhnout lepší hybnost páteře.

Zkušenosti pacientů

Magnetoterapie celkově zmírňuje bolesti zad a páteře. Používám ji 2 roky, programy střídám. Potíže nevyléčí, ale zmírní natolik, že se mohu pohybovat, nemusím nikam dojíždět na rehabilitaci a mohu se kdykoliv léčit, když potřebuji, doma.

Jaroslav Šabatka, Protivín

Před započetím léčby s magnetoterapií jsem měl silné bolesti kyčelního kloubu, krční i bederní páteře a ramenního kloubu. Za dobu léčby musím říct, že potíže ve všech případech ustupují. Již nejsou tak intenzivní a časté.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Využití magnetoterapie při artróze páteře

Při artróze páteře  jde o časově zkrácenou obdobu programu č. 3 – artrózy kloubů, kdy kratší dobu aplikace využíváme při opakovaných denních aplikacích a zvláště u citlivých osob. V klinickém modu je při artróze páteře přidán podíl frekvencí do 50 Hz k intenzivnější stimulaci hojení. Program aplikujeme převážně po předchozím utlumení akutních bolestí programem č. 1 k následnému doléčování. Např. u degenerativních změn obratlů a meziobratlových plotének s případným útlakem kořenových nervů.
Analgetickým a spasmolytickým efektem se snažíme dosáhnout uvolnění bolestivých svalových kontraktur a blokád a protiotokový efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag mírní otok meziobratlové ploténky a okolních tkání, čímž se zmenšuje tlak na nervové kořeny. Výsledkem je uvolnění blokového postavení obratlů a zlepšení hybnosti. Aplikace magnetoterapie mohou předcházet rehabilitačnímu cvičení, manipulaci apod.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy
  • Bechtěrev
  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře
  • Artrózy páteře
  • Útlak nervů (chronický)

Magnetoterapie a artróza páteře – kontaktní formulář

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artróze páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze páteře.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.