Bolestivé stavy

Editor: | 2 března 2020

Trpíte bolestmi? Jsou úporné, dlouhodobé a omezují vás v každodenní běžné činnosti? Bolestivé stavy jsou nejčastějším důvodem, který přivádí pacienta k lékaři. Rozhodně je nepodceňujte, zbytečně netrpte a hledejte jejich řešení!

Bolestivé stavy - popis diagnózy
Obrázek: Bolestivé stavy

Hledáte řešení bolestí?

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolestivých stavů a příčiny vzniku

Jde o subjektivní nepříjemné pocity spojené s aktuálním nebo potenciálním poškozováním živé tkáně organismu. Jde o velmi individuální záležitost, kterou každý vnímá jinak.

Akutní bolest má ochranný charakter, jelikož signalizuje nějakou poruchu v těle a brání jeho dalšímu poškozování. Vzniká okamžitě po podnětu, například úrazu. Může se projevovat jako ostrá či pálivá a většinou trvá krátkou dobu.

Za chronickou lze považovat tu, která trvá měsíce až několik let. Vede k frustraci, depresi a pocitům beznaděje.

Její častou formou je neuropatická bolest. Ta je přítomna u řady nemocí jako diabetu, rakoviny či roztroušené sklerózy. Může být vnímána jako velmi bolestivá, i když podnět, který ji vyvolal bolestivý není (allodynie). Nebo může jít o zvýšené vnímání bolesti (hyperalgezii).

Chronické mohou být bolesti týkající se zad, kloubů, svalů, hlavy či bolesti spojené s poškozením nervů například u cukrovky, polyneuropatie, pásového oparu, boreliózy. Dále může jít o bolesti po operacích, fantomové a řadu dalších.

Bolest výrazně omezuje pacienta ve všech životních aktivitách a její tlumení je zásadní pro zlepšení kvality života a další léčbu.

Léčba bolestí – zbavte se potíží

Léčba je komplexní. Pokud je známá příčina, ideální postup je její odstranění. V ostatních případech jde o tlumení bolestí.

Farmakologicky se využívá nesteroidních antirevmatik, které potlačují bolest a brání rozvoji zánětu, dále opioidů, které mají silný analgetický účinek. Ty mohou však vytvořit závislost! Podpůrně lze využít antidepresiv nebo anxiolytik.

Některé případy vyžadují chirurgický zákrok. Léčbu lze doplnit psychoterapií či fyzikální terapií jako je vodoléčba či magnetoterapie.

V rámci fyzikální terapie nachází významné uplatnění 3D pulzní terapie Biomag.

Její analgetický efekt je jedním ze základních léčebných efektů, pro které je 3D pulzní terapie u většiny osob používána.

Cílem aplikace je tlumit bolesti, uvolnit svalové spazmy, podpořit proces hojení a regenerace.

Zvlášť dobré analgetické působení prokázaly přístroje Biomag v případě:

Dosažení analgetického efektu vyžaduje delší aplikace. Aplikuje se u těch stavů, u nichž je známá příčina bolesti.

Neaplikuje se u akutních bolestí břicha nejasného původu a při podezření na infarkt myokardu, aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ke ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění!

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo proti bolesti, horečce a zánětu.
 • Opioidy – látky se silným protibolestivým účinkem.
 • Antidepresiva – skupina léků využívaných k léčbě deprese.
 • Anxiolytika – léky odstraňující úzkost, psychickou tenzi a napětí, strach, trému.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolestivých stavů?

 • Pomáhá mírnit bolesti.
 • Přispívá ke zlepšení kvality života pacienta.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě bolestivých stavů jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená na 40 pacientech na Univerzitě Karlově v Praze potvrzuje přínos a účinnost pulzní terapie (PEMF) při léčbě bolestivých stavů. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Mám ráda ruční práce, a protože je to sedavý koníček, tak mám problém s krční páteří. Díky přístroji Biomag si dovolím sedět i delší dobu bez problémů. Nemám žádné potíže jako dříve.

Marie Horňáčková, Mutěnice

Trpěla jsem bolestmi zad v kříži a nohou od kolen dolů. S magnetoterapií se léčím asi tak půl roku a výsledky jsou velmi dobré jak u mne, tak i u manžela. Přístroj používáme každý den, bolesti ustupují, lépe se ohýbáme i chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Trpím bolestí kolen a páteře. Doposud jsem se léčil prášky, parafínem, mastmi, příliš to neúčinkovalo. Asi rok co, používám magnetoterapii, jak na kolena, páteř i ostruhy, je účinek mnohem větší.

Josef Krejčí, Stonařov

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x