Ischias (akutní)

Editor: | 19. února 2019

Charakteristika akutního ischiasu: Jde o útlak pleteně sedacího nervu v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti.

Cíl aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu je cílem aplikace ulevit od bolesti a umožnit srovnání nefyziologického postavení obratlů, odstranit útlak nervových kořenů a tlumit a hojit případnou zánětlivou příčinu. Program aplikujeme opakovaně i několik hodin denně až do pocitu úlevy od ischiasu.

Zkušenosti pacientů

Dva roky jsem trpěla velkými bolestmi v křížové části zad a v kyčli, brala jsem utišující léky proti bolesti a ty pomáhaly jen krátce. Po třech měsících jsem zaznamenala, že se můj zdravotní stav zlepšuje. V současné době se cítím zdravá.

Hana Janoušová, Košetice

Trpěla jsem bolestmi zad v kříži a nohou od kolen dolů. S magnetoterapií se léčím asi tak půl roku a výsledky jsou velmi dobré jak u mne, tak i u manžela. Přístroj používáme každý den, bolesti ustupují, lépe se ohýbáme i chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Také syn, padesátiletý, trpící často akutním ischiasem, používá Biomag k odstranění útlaku kořenových nervů v oblasti bederní a křížové páteře.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Využití aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při ischiasu mohou být prvním signálem občasné bolesti v oblasti bederní páteře a jako takové mohou předcházet akutnímu poškození meziobratlové ploténky a vyhřeznutí jejího jadérka do páteřního kanálu s následným útlakem kořene ischiadického nervu nejčastěji v přechodu bederní a křížové páteře (L – S1).
U lumboischiadického syndromu (houser, ústřel, ischias) jde o útlak kořenových nervů v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti. Často ischias vzniká po prochlazení a zánětu nervu (neuritis ischiadica) a po fyzické zátěži při nefyziologické poloze. Příčinou ischiasu je nejčastěji prudký pohyb, zvedání břemene v nefyziologické poloze apod. Při ischiasu dochází k bolestivým kontrakturám hlubokých svalů kolem páteře. Projekce bolesti u lumboischiadického syndromu se liší podle lokalizace výhřezu. Při výhřezu ploténky mezi obratli L3 – L4 vede bolest po přední straně nohy, při postižení mezi obratli L4 – L5 jsou popisované bolesti na boku nohy – lampasová projekce a při výhřezu ploténky L5 – S1 bolest vychází z obratle přes zadní část nohy do paty.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti páteře
  • Bechtěrev
  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře
  • Artrózy páteře
  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy

Aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu jsou aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodné, jak při zánětu nervu, tak při mechanické příčině a lze je kombinovat s další medikamentózní léčbou. Významně pozitivně se projeví analgetický efekt při ischiasu a také spasmolytický, protiotokový a protizánětlivý účinek magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulace v exponované oblasti zlepšuje distribuci a účinek podávaných léků.

Magnetoterapie a akutní ischias – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při akutním ischiasu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při akutním ischiasu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.