Ischias (akutní)

Charakteristika akutního ischiasu: Jde o útlak pleteně sedacího nervu v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti.

Cíl aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu je cílem aplikace ulevit od bolesti a umožnit srovnání nefyziologického postavení obratlů, odstranit útlak nervových kořenů a tlumit a hojit případnou zánětlivou příčinu. Program aplikujeme opakovaně i několik hodin denně až do pocitu úlevy od ischiasu.

Zkušenosti pacientů

Dva roky jsem trpěla velkými bolestmi v křížové části zad a v kyčli, brala jsem utišující léky proti bolesti a ty pomáhaly jen krátce. Po třech měsících jsem zaznamenala, že se můj zdravotní stav zlepšuje. V současné době se cítím zdravá.

Hana Janoušová, Košetice

Trpěla jsem bolestmi zad v kříži a nohou od kolen dolů. S magnetoterapií se léčím asi tak půl roku a výsledky jsou velmi dobré jak u mne, tak i u manžela. Přístroj používáme každý den, bolesti ustupují, lépe se ohýbáme i chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Také syn, padesátiletý, trpící často akutním ischiasem, používá Biomag k odstranění útlaku kořenových nervů v oblasti bederní a křížové páteře.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Využití aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při ischiasu mohou být prvním signálem občasné bolesti v oblasti bederní páteře a jako takové mohou předcházet akutnímu poškození meziobratlové ploténky a vyhřeznutí jejího jadérka do páteřního kanálu s následným útlakem kořene ischiadického nervu nejčastěji v přechodu bederní a křížové páteře (L – S1).
U lumboischiadického syndromu (houser, ústřel, ischias) jde o útlak kořenových nervů v oblasti bederní a křížové páteře s vystřelováním do dolní končetiny s výraznou akutní bolesti a omezenou pohyblivosti. Často ischias vzniká po prochlazení a zánětu nervu (neuritis ischiadica) a po fyzické zátěži při nefyziologické poloze. Příčinou ischiasu je nejčastěji prudký pohyb, zvedání břemene v nefyziologické poloze apod. Při ischiasu dochází k bolestivým kontrakturám hlubokých svalů kolem páteře. Projekce bolesti u lumboischiadického syndromu se liší podle lokalizace výhřezu. Při výhřezu ploténky mezi obratli L3 – L4 vede bolest po přední straně nohy, při postižení mezi obratli L4 – L5 jsou popisované bolesti na boku nohy – lampasová projekce a při výhřezu ploténky L5 – S1 bolest vychází z obratle přes zadní část nohy do paty.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti páteře
  • Útlak nervů (chronický)
  • Bechtěrev
  • Artrózy páteře
  • Ischias (akutní)
  • Útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom), výhřez ploténky

Aplikace magnetoterapie při akutním ischiasu

Při akutním ischiasu jsou aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vhodné, jak při zánětu nervu, tak při mechanické příčině a lze je kombinovat s další medikamentózní léčbou. Významně pozitivně se projeví analgetický efekt při ischiasu a také spasmolytický, protiotokový a protizánětlivý účinek magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulace v exponované oblasti zlepšuje distribuci a účinek podávaných léků.

Magnetoterapie a akutní ischias – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při akutním ischiasu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při akutním ischiasu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.