Zlomeniny

Editor: | 8 března 2021

Silně Vás bolí místo zranění a bolest narůstá při každém pokusu o pohyb? Objevuje se otok nebo krevní podlitina?  Může jít o zlomeniny různého charakteru. Je nutné co nejdříve navštívit lékaře. Pokud to hned nelze, je důležité zlomenou část znehybnět do doby jeho návštěvy.

Zlomeniny – popis diagnózy
Obrázek: Zlomeniny

Hledáte řešení zlomenin?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zlomeniny a příčiny vzniku

Zlomeniny (latinsky fraktura) znamenají situaci, kdy nastalo porušení celistvosti kosti.

Nejčastější příčinou je úraz či dopravní nehoda, pád a podobně.

Zlomeniny mohou být též únavové (stresové), které vznikají na podkladě opakovaných mikrotraumat při přetěžování, dále patologické, ty jsou důsledkem oslabení kosti například osteoporózou.

Jak poznat zlomeninu?

Nejsilnějším příznakem je bolest, dále otok nebo vytvoření modřiny v místě zranění. Někdy může dojít k deformitě končetiny či ke krvácení u místa zlomení. Není možný provést normální pohyb.

Dle poškození kožního krytu je lze dělit na otevřené (provázené vnějším krvácením) a zavřené (bez porušení kůže).

Rizikem může být poškození nervů a možné následné ochrnutí. Porušením cév může v důsledku krvácení dojít k rozvoji šoku. Komplikací je i vniknutí infekce při otevřené zlomenině.

Při hojení je pak rizikem vznik pakloubu (pseudoartrózy), kdy úlomky kostí nesrostou, ale jsou trvale pohyblivé.

Léčba zlomenin – zbavte se potíží

První pomocí je zastavit krvácení, v případě, kdy dojde k poranění cévy. Dále postižené místo znehybnit a následuje transport k lékaři.

Léčebný postup spočívá v napravení zlomeniny, dále fixaci, po ní následuje rozcvičení až do fáze plného zatížení. Někdy je nutný operační zákrok. Fixace může být sádrová, plastová či ortézou.

Nedílnou součástí je rehabilitace, která se významně podílí na úspěchu léčby.

Například 3D pulzní terapie Biomag je se velice často používá již od prvních dnů po zranění. Jejím cílem je ovlivnit nejen měkké tkáně, ale i kostní tkáň a chrupavku. Dále pak výrazně podpořit a urychlit hojení, novotvorbu a obnovu poškozených tkání.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Tříštivá zlomenina – zlomenina, kdy kost se roztříští na více kusů, jde o hůře léčitelnou zlomeninu.
 • Impresivní zlomenina – zlomenina, která vzniká násilím na malý okrsek kosti, který se vtlačuje dovnitř (například zlomenina na kostech lebky).

 

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zlomenin?

 • Pomáhá urychlit hojení.
 • Aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlou stavbu kostní tkáně a zavápnění).
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě hojení zlomenin jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená týmem W. J. Sharrarda působícího v Royal Hallamshire Hospital v anglickém Sheffieldu potvrzuje, že léčba pomocí pulzní terapie (PEMF) významně ovlivňuje hojení zlomenin holenní kosti, výrazně přispívá ke zkrácení doby léčby, ale i lepšímu srůstu kostí. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Po zlomenině kosti holení, sundání sádry a několikaměsíční rehabilitaci mi zůstal zatuhlý, oteklý a bolestivý kotník. Po zakoupení magnetoterapeutického přístroje přestaly bolesti mého kotníku, přístroj pomáhá celé rodině.

Hana Hobzová, Sázava

Měl jsem zlomeniny obou kolenou, v kterých mám navíc artrózu. Spolykal jsem spoustu léků. Po zakoupení přístroje Biomag, přišla ta správná úleva. Už nemám takové bolesti.

František Maňák, Karviná

Došlo u mě ke zlomení dvou obratlů v bederní části páteře, následně po pobytu v nemocnici a rehabilitaci stále nesnesitelné bolesti. Začala jsem se léčit magnetoterapií, zhruba po půl roce potíže ustaly.

Jiřina Boráková, Havířov

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x