Zlomeniny

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu zlomeniny: Program zlomeniny aplikujeme při zlomeninách kostí a poškození chrupavek co nejdříve po vzniku poškození a po chirurgickém ošetření.

 

Cíl aplikace magnetoterapie při zlomeninách

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie pozitivně ovlivňuje při zlomeninách nejen měkké tkáně, ale i kostní tkáň a chrupavku a výrazně podporuje a urychluje hojení, novotvorbu a obnovu poškozených tkání.

Zkušenosti pacientů

Po zlomenině kosti holení, sundání sádry a několikaměsíční rehabilitaci mi zůstal zatuhlý, oteklý a bolestivý kotník. Po zakoupení magnetoterapeutického přístroje přestaly bolesti mého kotníku, přístroj pomáhá celé rodině.

Hana Hobzová, Sázava

Došlo u mě ke zlomení dvou obratlů v bederní části páteře, následně po pobytu v nemocnici a rehabilitaci stále nesnesitelné bolesti. Začala jsem se léčit magnetoterapií, zhruba po půl roce potíže ustaly.

Jiřina Boráková, Havířov

Měl jsem zlomeniny obou kolenou, v kterých mám navíc artrózu. Spolykal jsem spoustu léků. Po zakoupení přístroje Biomag, přišla ta správná úleva. Už nemám takové bolesti.

František Maňák, Karviná

Využití magnetoterapie při zlomeninách

Při zlomeninách vede zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace okysličené krve ve tkáních díky využití magnetoterapie k odplavení metabolitů a ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při zlomeninách je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí.

Magnetoterapie výrazně urychluje hojení zlomeniny, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon. Je proto využívána k urychlení hojení zlomenin, hojení pseudoartróz (pakloubů), k zpevnění uvolněných a bolestivých endoprotéz. Vlivem nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie stoupá hladina proteoglykanů v chrupavce až o 22 % (dle Chvojky), což umožňuje hojení zlomeniny a regeneraci chrupavky, která je jinak ovlivnitelná pouze těžko a v omezené míře. Zrychlení hojení zlomenin bylo prokázáno nejen u kostí, ale rovněž u měkkých tkání.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Relaxace
  • Artrózy kloubů
  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Bolesti kloubů
  • Celulitida
  • Lupénka – psoriáza

Aplikace magnetoterapie při zlomeninách

Při zlomeninách aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag lokálně na postižené části těla opakovaně a dlouhodobě.

Magnetoterapie a zlomeniny – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při zlomeninách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zlomeninách.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.