Zlomeniny

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu zlomeniny: Program zlomeniny aplikujeme při zlomeninách kostí a poškození chrupavek co nejdříve po vzniku poškození a po chirurgickém ošetření.

 

Cíl aplikace magnetoterapie při zlomeninách

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie pozitivně ovlivňuje při zlomeninách nejen měkké tkáně, ale i kostní tkáň a chrupavku a výrazně podporuje a urychluje hojení, novotvorbu a obnovu poškozených tkání.

Zkušenosti pacientů

Po zlomenině kosti holení, sundání sádry a několikaměsíční rehabilitaci mi zůstal zatuhlý, oteklý a bolestivý kotník. Po zakoupení magnetoterapeutického přístroje přestaly bolesti mého kotníku, přístroj pomáhá celé rodině.

Hana Hobzová, Sázava

Měl jsem zlomeniny obou kolenou, v kterých mám navíc artrózu. Spolykal jsem spoustu léků. Po zakoupení přístroje Biomag, přišla ta správná úleva. Už nemám takové bolesti.

František Maňák, Karviná

Došlo u mě ke zlomení dvou obratlů v bederní části páteře, následně po pobytu v nemocnici a rehabilitaci stále nesnesitelné bolesti. Začala jsem se léčit magnetoterapií, zhruba po půl roce potíže ustaly.

Jiřina Boráková, Havířov

Využití magnetoterapie při zlomeninách

Při zlomeninách vede zlepšení látkové výměny a mikrocirkulace okysličené krve ve tkáních díky využití magnetoterapie k odplavení metabolitů a ke stimulaci procesů hojení. Urychlení hojení a regenerace po aplikacích nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při zlomeninách je prokázáno pro kosti i pro měkké tkáně a je vysvětlováno nespecifickým podrážděním cytoplazmatické membrány, kde dochází k aktivaci metabolického řetězce, jehož klíčovým bodem je změna poměru cAMP/cGMP a dále zvýšená aktivace osteoklastů v případě hojení kostí.

Magnetoterapie výrazně urychluje hojení zlomeniny, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon. Je proto využívána k urychlení hojení zlomenin, hojení pseudoartróz (pakloubů), k zpevnění uvolněných a bolestivých endoprotéz. Vlivem nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie stoupá hladina proteoglykanů v chrupavce až o 22 % (dle Chvojky), což umožňuje hojení zlomeniny a regeneraci chrupavky, která je jinak ovlivnitelná pouze těžko a v omezené míře. Zrychlení hojení zlomenin bylo prokázáno nejen u kostí, ale rovněž u měkkých tkání.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Diabetes – cukrovka
  • Artritidy kloubů
  • Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení
  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata

Aplikace magnetoterapie při zlomeninách

Při zlomeninách aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag lokálně na postižené části těla opakovaně a dlouhodobě.

Magnetoterapie a zlomeniny – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při zlomeninách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zlomeninách.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.