Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)

Charakteristika diagnózy zmrzlé rameno: Celou skupinu postižení ramenního kloubu označujeme jako syndrom bolestivého ramene, lidově řečeno zmrzlé rameno. Projevuje se bolestí v oblasti ramene s omezením hybnosti. Syndrom zmrzlého ramene v sobě zahrnuje postižení jedné nebo více měkkých struktur ramenního kloubu: svalů, šlach, burz, vazů, kloubního pouzdra nebo glenoidálního labra, které často nemá přímý vztah k poranění ramene.

Příčiny syndromu zmrzlého ramene jsou poruchy svalstva rotátorové manžety, zánětlivé nebo degenerativní postižení, zánět kloubních obalů, primární poruchy akromioklavikulárního kloubu a sekundární změny z krční páteře aj. Chronické a těžké stavy zmrzlého ramene vedou k reflexní fibrosní kontraktuře kloubního pouzdra. Postupně se zhoršuje pohyblivost ramenního kloubu a syndrom zmrzlého ramena se rozvíjí.

Je-li bolestivé upažení v rozsahu asi 60-120 stupňů, jde o tzv. impingement syndrom, tj. poškození šlach rotátorové manžety nebo všeobecně útlak v subakromiálním prostoru z jiného důvodu (např. burzitida). V případě impingementu bývá podstatně více omezena a bolestivá vnitřní rotace než vnější, na rozdíl od zmrzlého ramena, kde je výrazné omezení pohybů ve všech směrech.

Zkušenosti pacientů

Přístroj magnetoterapie Biomag používám v případě obtíží s páteří, kolenními a ramenními klouby. Je mi 63 let a od doby, kdy používám Biomag jsou moje obtíže jen minimální.

Emil Wantuła, Siemianowice

Jako masér doporučuji magnetoterapii svým klientům. Vynikající výsledky jsou u zádového svalstva, které je ztuhlé nachlazením, průvany. Dále u kojenců s dětskou mozkovou obrnou, u stavů po cévních mozkových příhodách, zmrzlých ramen …

Lenka Vidurková, Vracov

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Využití magnetoterapie při syndromu zmrzlého ramene

Syndrom zmrzlého ramene je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá tlumit bolest, zlepšovat hybnost, působí protizánětlivě a přináší celkovou úlevu.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Tenisový loket
  • Bělání prstů (Raynaudův syndrom)
  • Záněty kloubů ruky a zápěstí
  • Artralgie či artróza ramenních kloubů
  • Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)
  • Poruchy prokrvení horních končetin (ischemická choroba horních končetin)

Aplikace magnetoterapie při syndromu zmrzlého ramene

Při syndromu zmrzlého ramene zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a to denně opakovaně a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 – 50 Hz k prevenci recidivy. Nejčastěji používáme speciální aplikátor na rameno a plochý na krční páteř.

Magnetoterapie a zmrzlé rameno – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zatuhlých ramen (zmrzlého ramene)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zatuhlých ramenech (zmrzlém rameni).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.