Endoprotézy

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika indikace endoprotézy: Program využíváme u stavů, kdy je indikována implantace umělého kloubu – totální endoprotéza (TEP) a použity materiály k fixaci poškozených tkání nebo stenty a jiné.

Cíl aplikace magnetoterapie při implantaci endoprotézy

Cíl aplikace magnetoterapie před a po implantaci endoprotézy je vytvářet lepší metabolické podmínky ve tkáních a tím zlepšit proces hojení, urychlit rekonvalescenci, tlumit bolest a pomáhat udržovat okolní tkáně v co nejlepším stavu a funkci a předcházet uvolnění endoprotézy.

Zkušenosti pacientů

Jsem po TEP obou kolen. Magnetoterapie mě také pomáhá, hlavně když si obě nohy pokládám na ten větší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Jsem po operaci levého kyčelního kloubu-totální endoprotéza. Za 3 měsíce od začátku používání magnetoterapie, tj. 6 měsíců od operace kyčle, mohu chodit bez holí, s plným zatížením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Přístroj používám na endoprotézy v obou kolenech. Kolena mě nebolí, chodím bez holí.

Marie Řeháčková, Vršce

Využití magnetoterapie při implantaci endoprotézy

Implantáty (endoprotézy) jsou vyráběny z medicínských kovů a plastů – náhrady kloubů, dlahy, šrouby, stenty aj. Veškeré používané kovové materiály jsou vyráběny ze speciálních legovaných kovů a nemagnetických materiálů a jejich implantace do tkání a fixace brání nežádoucímu pohybu nebo posunu.
Léčebně využívané nízkofrekvenční pulzní magnetické pole nevede k ohřevu použitých materiálů a nemůže způsobit ani jejich posun a pohyb. Proto je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag bez rizika využitelná a doporučovaná pro všechny pacienty bez ohledu na druh endoprotézy. Nejčastěji ji využívají pacienti s totální endoprotézou velkých kloubů – kyčelního, kolenního kloubu. Velké rozšíření operací TEP vede i k nárůstu požadavku na revizní endoprotetiku, tj. nutnosti reoperací endoprotéz po infekčních komplikacích (aseptické uvolnění), po luxaci apod.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ostruhy na patách – bolesti
  • Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP
  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)
  • Bércový vřed
  • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech
  • Fantomové bolesti

Další výhody magnetoterapie při implantaci endoprotézy

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag kromě podpory hojení po operaci endoprotézy snižuje riziko zánětlivých komplikací, pomáhá udržovat okolní tkáně v co nejlepším funkčním stavu a předchází uvolnění endoprotézy. Tlumení bolesti zároveň urychluje rekonvalescenci a obnovu hybnosti.

Magnetoterapie a endoprotéza – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie před a po implantaci endoprotézy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie před a po implantaci endoprotézy.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.