Artritidy kloubů

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika artritidy kloubů: Program je upraven k cíleným aplikacím při kloubních zánětech. Kombinací protibolestivých a vasodilatačních frekvencí dosahuje zlepšení přísunu okysličené krve, živin a odvádění metabolitů ze zánětem postižených tkání a vytváří tak lepší podmínky pro hojení artritidy kloubů a regeneraci při současném útlumu bolesti.

Cíl aplikace magnetoterapie při artritidě kloubů

Při artritidě kloubů je cílem aplikace magnetoterapie tlumit zánětlivé projevy, otok, mírnit bolest a zlepšit hybnost postižených kloubů.

Zkušenosti pacientů

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

Už mnoho let mám potíže se svaly, malými a velkými klouby. Asi před rokem a půl jsme si s manželkou pořídili přístroj Biomag. Používaní magnetoterapie, pokud má přinést skutečné výsledky, vyžaduje opravdu potřebný čas při aplikacích!

Lubomír Zemek, Brandýs nad Orlicí

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Popis artritidy kloubů

Artritidy kloubů jsou zánětlivá kloubní onemocnění různého původu s výraznou imunitní složkou (revmatoidní artritida), ale také artritidy při dalších onemocněních jako dnalupénka apod.

K nejčastějším artritidám postihujícím klouby patří revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc a psoriatická artritida. Přesná příčina nemoci není známa, ale hlavním škodlivým mechanismem je neinfekční chronický nitrokloubní zánět – autoimunitní proces, kdy imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu.

Revmatoidní artritida (polyarthritis progressiva, revma) je celkové chronické zánětlivé onemocnění pojivové tkáně, které je charakterizované zánětem kloubních struktur, vznikem granulační tkáně, devastací chrupavky, uvolňováním vazů, popř. jizvením. V těžších případech revmatoidní artritidy mohou vzniknout patologické změny i na dalších orgánech. Nemoc postihuje častěji ženy ve středním věku.

Onemocnění se projevuje bolestivostí, pocitem ranní ztuhlosti, otokem drobných kloubů rukou, popř. i kloubů jiných. Nejčastěji jsou zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub, ale i kyčle a kolena.

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými. Léčba zpomaluje celkovou progresi onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Regenerace
  • Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Diabetes – cukrovka
  • Pooperační stav
  • Revmatismus mimokloubní
  • Detoxikace organizmu

Využití magnetoterapie při artritidě kloubů

Artritida kloubů je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací.Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Aplikace magnetoterapie při artritidě kloubů

Při artritidě kloubů aplikujme 2-3x denně a využíváme solenoid a skládací plochý aplikátor na velké klouby a případně malý diskový aplikátor na drobné klouby.

Magnetoterapie a artritidy kloubů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artritidě kloubů? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artritidě kloubů.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.