Bolesti krční páteře

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika bolesti krční páteře: U akutních stavů bolesti krční páteře jde nejčastěji o blokádu krční páteře s rotací, úklonem hlavy a silnou bolestí, která se pohybem zesiluje. U chronických bolestivých stavů krční páteře jde o tupé, trvalé bolesti s projekcí do ramen a tyla s vadným držením a kontrakcemi krčních svalů.

Veškeré bolesti krční páteře se často vyskytují na podkladě degenerativních změn. Popisujeme cervikokraniální syndrom s bolestmi hlavy, cervikovestibulární syndrom se závratí, cervikobrachiální syndrom s projekcí bolesti do ramena a paže.

Využití magnetoterapie při bolesti krční páteře

Protibolestivý efekt magnetoterapie je při bolesti krční páteře základním účinkem, pro který je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie u většiny osob používána. Svým analgetickým, spasmolytickým a protiotokovým efektem napomáhá uvolňovat spasmy a mírnit bolesti krční páteře. Aplikace magnetoterapie mohou při bolesti krční páteře předcházet rehabilitačnímu cvičením, manipulaci apod.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag používáme na bolesti zad, krční páteře a ischemii končetin. S účinky jsme spokojeni díky úlevě, kterou nám přináší.

Rudolf Pekárek, Žandov

Před započetím léčby s magnetoterapií jsem měl silné bolesti kyčelního kloubu, krční i bederní páteře a ramenního kloubu. Za dobu léčby musím říct, že potíže ve všech případech ustupují. Již nejsou tak intenzivní a časté.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Biomagem léčím celoživotní problémy s bolestmi krční páteře. Vysadil jsem všechna analgetika. Bolesti se ztratily, přestaly vystřelovat do hlavy způsobující často migrénu.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Aplikace magnetoterapie při bolesti krční páteře

V akutním stádiu bolesti krční páteře se doporučují opakované expozice malým aplikátorem nebo solenoidem v rozsahu 4 – 10 Hz na krční a případně hrudní páteř a po odeznění akutních potíží střídáme s programy s frekvencí 10-50 Hz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zánět dutin – sinusitida
  • Lehká mozková dysfunkce (LMD)
  • Mozková dysfunkce
  • Migréna
  • Zánět středního ucha – otitis media
  • Degenerativní onemocnění mozku, míchy

Magnetoterapie a bolesti krční páteře – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení bolesti krční páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti krční páteře.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.