Záněty kloubů ruky a zápěstí

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika zánětů kloubů ruky a zápěstí: Nejčastější příčinou zánětlivého postižení drobných kloubů rukou a zápěstí je revmatoidní artritida. Zánět uvnitř kloubu způsobí otok, bolest a zatuhnutí. Kůže nad kloubem bývá teplejší, a pokud trvá zánět kloubu a zápěstí delší dobu, vede k poškození chrupavky a kosti, takže v kosti vznikají destrukce. V nejtěžších případech zánětu kloubů  mizí části kostí tvořící kloubní plochy. To vede k deformitám v kloubech.

Typickým projevem artritidy je tzv. ranní ztuhlost. Příčinou revmatoidní artritidy je porucha imunitního systému. Nemoc omezuje život pacienta a může vést až k trvalé invaliditě. Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Využití magnetoterapie na záněty kloubů ruky a zápěstí

Záněty kloubů ruky a zápěstí je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických zánětů kloubů ruky a zápěstí zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Zkušenosti pacientů

Přibližně před rokem jsme si koupili váš přístroj a mohu prohlásit, že mně i manželce pomáhá při našich zdravotních problémech. Jedná se hlavně o bolest zad a křečové žíly, které jsou trvalého rázu, a dočasného jako bolest zápěstí, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Přístroj jsme si zakoupili v době, kdy jsme byli ještě v plném pracovním vytížení. Manžel potřeboval pomoc při léčbě astmatu, naraženého ramene, bolestech zad, bolestech kolen a zápěstí.

Marie Homolková, Čechtice

Biomag přístrojem útočíme na páteř, artrózu kloubů, otoky nártů a kotníků, na uvolňování křečí nohou a prstů na rukou i na patní ostruhu.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Aplikace magnetoterapie na záněty kloubů ruky a zápěstí

Při zánětech kloubů ruky a zápěstí přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 – 50 Hz. Nejčastěji používáme aplikátor solenoid na malé klouby a zápěstí.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bělání prstů (Raynaudův syndrom)
  • Bolesti po amputaci
  • Artralgie či artróza ramenních kloubů
  • Karpální tunel
  • Zmrzlé rameno (ztuhlé rameno), syndrom bolestivého ramene
  • Tenisový loket

Magnetoterapie a záněty kloubů ruky a zápěstí – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětů kloubů ruky a zápěstí? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětech kloubů ruky a zápěstí.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.